РубрикиБез рубрики

Прощання із зимою. Назавжди?

Кліматологи дали шокуючий прогноз погоди на лютий і пояснили, чому синоптична ситуація в Україні й надалі буде аномальною.

Як запевняють фахівці, лютий в Україні, як і попередні зимові місяці, теж буде аномально теплим. Не просто ранньою, а й теплою буде і цьогорічна весна. Отож метеорологічної зими ми так і не побачимо, й цілком імовірно, що нам доведеться звикати до такого клімату й надалі.

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологіч-ного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух у коментарі «Патріотам України» (patrioty.org.ua) зазначила: «У Києві так і не настала метеорологічна зима — коли середня добова температура нижче 0 градусів утримується п’ять днів поспіль. У січні було лише три зимові дні, у грудні — сім, але не підряд».

Фахівець пояснила, що кліматичні параметри змінюються в Україні з 1990-х років і ці зміни відбуваються вдвічі швидше, ніж глобальні, у світі загалом. Змінюється тривалість сезонів, кількість літніх, морозних і спекотних днів. Побільшало так званих «тропічних днів» — коли температура повітря впродовж доби не опускається нижче 20 градусів. При цьому підвищується вологість, збільшується кількість вітрів і штормів, почали з’являтися екстремальні погодні явища.

«Морози, які були у нас раніше, пов’язані із Сибірським антициклоном. Зараз його нема. Восени та взимку переважають області високого тиску, зумовлені Азорським антициклоном, який приносить прогріте й сухе повітря. Якщо він іде з Атлантики, то теж теплий і вологий. Від цього — тумани», — додала Віра Балабух.

Кліматолог зазначила, що погода нинішнього січня відповідала показникам середини листопада або березня і такі температури можуть негативно позначитися на сільському господарстві: «Висока температура влітку минулого року призвела до зменшення врожаю. Особливо картоплі. З іншого боку, тепер тривалість теплого періоду чіпляє ще й грудень. Тож можна вирощувати другий і третій урожаї, виводити нові теплолюбні культури».

Що ж до останнього зимового місяця, то, як розповіла Віра Балабух, за картами синоптичних порталів можна побачити, що в лютому буде ще кілька коротких періодів невеликого похолодання в нічні години, а також можливий невеликий мокрий сніг. А от сильних снігопадів та морозів таки не очікується.


Наступного тижня на Одещині збережеться нестійка погода. Хмарно з проясненнями. Вітер поривчастий, змінних напрямків. У вівторок-середу місцями — сніг з дощем. Вночі від 2 морозу до 2 тепла, вдень — 2—6 з позначкою «плюс». У південних районах — до +90С.

Переглядів: 281
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua