РубрикиБез рубрики

Багатим — надія, бідним — тривога

У вівторок соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування щодо суспільно-політичних настроїв населення, проведеного 22—26 січня, яке показало, що більшість наших співвітчизників живе в очікуванні змін (50%) та надії (42%). Водночас третина респондентів відчуває розчарування, кожен п’ятий — незахищеність, напруженість або ж обурення, кожен восьмий — відчай та розгубленість.

За останні два роки, констатують соціологи, в суспільстві зросли настрої очікування змін та надії, зменшилися — розчарування, напруженості та обурення. Позитивні емоції переважають серед молодшого та забезпеченішого сегментів опитування, негативні — у старшого та біднішого.

• Лідером за довірою є президент В. Зеленський: йому довіряють 59%, не довіряють — 32%. Рівень довіри до інших ключових політиків має негативний баланс: Д. Разумкову довіряють 26%, не довіряють — 44%, Ю. Бойку — 25% та 56% відповідно, С. Вакарчуку — 22% та 62%, О. Гончаруку — 20% та 53%, Ю. Тимошенко — 20% та 73%, П. Порошенку — 15% та 78%.

• Рейтинг політичних сил очолює партія «Слуга народу»: 42,2% серед тих, хто визначився та має намір голосувати. За партію «Опозиційна платформа — За життя» проголосували б 13,5% респондентів, за «Європейську солідарність» — 9,5%, за «Батьківщину» — 8,1%. Підтримка інших партій — нижча за 4%. Тих, хто не визначився, — близько 16%.

• Припинення воєнних дій на Сході України залишається ключовим суспільним запитом до президента (64%). Посилення боротьби з корупцією очікують 45%, відродження промисловості — 30%, підвищення соці-альних стандартів — 24%, якості медицини — 22%. За останні місяці зросла значущість запитів на припинення війни та відродження промисловості.

• Обираючи між пріоритетами економічного розвитку, куди передусім слід спрямувати державні ресурси, опитані, швидше, схильні підтримувати розвиток промисловості та інвестицій (65%). 28% — за збільшення розмірів субсидій та соціальних виплат.

• Між збільшенням розмірів заробітних плат медиків і розбудовою шкіл, лікарень та впровадженням нових технологій 59% респондентів обирають останній пріоритет, а за зростання розмірів виплат висловилися 29%.

• 45% опитаних вважають, що пріоритетним для влади є витрачати ресурси на допомогу соціально незахищених категорій, з іншого боку, — майже стільки ж (46%) — за те, щоб їх спрямувати на створення умов для стимулювання активності населення.

• 46% вважають, що держава, швидше, повинна зосередитися на виявленні та покаранні корупціонерів, стільки ж — за першочергове  зменшення можливостей для корупції.

• Основними маркерами позитивних змін в економіці респонденти називають відкриття нових підприємств (54%) та створення нових робочих місць (54%). Третина вважає, що про покращення свідчитиме зменшення рівня трудової міграції за кордон, чверть — зростання розміру мінімальної зарплати, кожен п’ятий — зниження цін на основні продукти.

• У соціальній сфері ключовими маркерами позитивних зрушень українці вважають підвищення якості медицини (50%), зростання розмірів пенсій (41%) та збільшення підтримки соці-ально вразливих категорій населення (36%). Чверть індикатором покращення вибирає будівництво нових шкіл, дитсадків, лікарень, кожен п’ятий — підвищення якості освіти та збільшення тривалості життя.

• Пенсіонери — категорія населення, серед найбільш вразливих, яка, на думку опитаних, потребує першочергової уваги від держави (57%). По 42% респондентів вважають, що владі слід звернути першочергову увагу на інвалідів за станом здоров’я або дітей-сиріт, 36% — що найперше необхідно допомагати малозабезпеченим сім’ям, по чверті — багатодітнім родинам та учасникам бойових дій, АТО.

• 76% опитаних бачили новорічне привітання президента Зеленського. Дві третини з них оцінили його позитивно, 22% — нейтрально, 13% — негативно.

Загалом шляхом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) було опитано 2500 осіб від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження — не більше 2%.

Переглядів: 259
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua