РубрикиБез рубрики

Офіцери воєнного гарту

Неділя, 2 лютого. На території Морського вокзалу Одеси — справжній плац. На майдані з видом на військові кораблі вишикувалися студенти Інституту Військово-Морських сил Національного університету «Одеська морська академія».

У першій шерензі — випускники цього року. 45 військових моряків, які вже за кілька хвилин отримають свої перші офіцерські відзнаки. Це — перший курс, набраний з часів початку військової агресії з боку Російської Федерації.

— Серед сьогоднішніх випускників — двоє кримчан і донеччанин, представники сходу і заходу, півдня і півночі нашої держави. 19 лейтенантів ще до навчання отримали досвід військової служби за контрактом на посадах старшин і матросів. П’ятеро виконували бойові завдання в складі сил Антитерористичної операції на сході України. А головні корабельні старшини, тепер уже лейтенанти Сергій Савченко і Василь Мороз відзначені бойовими нагородами — орденами «За мужність» третього ступеня, — зазначив командувач Військово-Морських сил Збройних сил України адмірал Ігор Воронченко.

Випускники отримують свої перші військо-морські атрибути — дипломи, кортики та лейтенантські погони.

Лейтенант Володимир Ломов починав навчання в українському Криму, до його анексії. «Крим для мене став переломним періодом, — зізнається він. — Я й раніше був патріотом, але Крим зробив мене стійкішим, загартував мій характер. Це дало мені настанову на майбутнє і змусило прийти до того результату, який я маю».

Серед випускників, що стоять у строю, — двоє вже з кортиками та погонами. Це — Владислав Костишин і Богдан Головаш. Вони служили на кораблях «Бердянськ» та «Нікополь», які під час проходження Керченської протоки атакували росіяни, а наших моряків полонили — тож їхні перші погони отримували батьки.

«Кожен курсант хоче бути присутнім на своєму випуску. Але, на жаль, торік через полон я пропустив цю подію. Тоді, через кілька днів після випуску, прийшов наш консул, приніс фотографії, на яких моїм батькам командувач ВМС вручав мої лейтенантські погони. Були неоднозначні відчуття: і радісно, і, звісно, сумно, що я там не був», — каже Владислав Костишин.

Після визволення з полону курсанти нарешті змогли довчитися й отримати довгоочікувані дипломи. Емоцій не стримують. Колишній військовополонений Богдан Головаш ділиться: «Чудовий настрій. Радість, що вже все закінчилося, тепер можна повністю себе присвятити військовій кар’єрі».

Випускники стоять зі своїми відзнаками в руках — цього року почесне право спорядити своїх дітей та чоловіків вперше довірили їхнім рідним. Саме батьки чи матері, дружини чи наречені прикріплюють перші офіцерські погони та обережно вдягають кріплення для кортиків на новоспечених офіцерів. Обійми, сльози та справжня гордість за своїх синів — ось що панує на майдані біля моря.

Не стримує емоцій і батько одного з випускників Святослав Сус. «Радість, гордість! За сина і за державу! Це наші лейтенанти! Перші у роки війни!» — каже він.

Тепер уже офіцери рушають святковим плацом і кидають монети у повітря — на щастя. Більшість з них уже служить, дехто навіть встиг побувати в зоні ООС. Тому вони, правильніше сказати, повертаються до свого звичного військового життя. Чотирьох із випускників розподілили до морської піхоти, решта служитиме на військових кораблях.

Командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко сподівається, що невдовзі наш військовий флот отримає підкріплення вже не від інших держав, а від вітчизняних суднобудівників: «Як командувач робитиму все, щоб якомога швидше запустити нашу корабельно-будівельну галузь. Бо в нас є всі спроможності, є наше натхнення і наше бажання. Є великі підприємства, які здатні взяти замовлення і втілити ці проєкти. І проєкти є, наші, вітчизняні».

Серед випускників — четверо відмінників. Найкращому з них — Павлові Мотузу — помічник аташе з питань оборони при Посольстві Італії в Україні Массімо Проєтті вручив кортик ВМС Італії.

За матеріалами «Громадського радіо» та Інституту Військо-Морських сил
НУ «Одеська морська академія».

Переглядів: 260
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua