РубрикиБез рубрики

Від річок залишаться хіба що назви...

За спостереженнями вчених-екологів, протягом останніх 20 років клімат на Одещині стає дедалі посушливішим. Високі й довготривалі плюсові температури, збільшення кількості пересохлих русел малих річок, обміління лиманів, інших водойм є наочними свідченнями глобальних кліматичних змін.

Ці зміни проявляються, зокрема, і на території Лиманського району з його відомими Тилігульським та Куяльницьким лиманами. З-поміж найперших причин, які ведуть до зневоднення регіону, — бездумне використання людьми водних ресурсів, розорювання водоохоронних зон тощо. Всі ці негативні явища мені добре відомі як колишньому керівникові природоохоронної служби району. Вони присутні і в наших сусідів — Березівському, Іванівському районах, інших територіальних утвореннях області.

Для прикладу візьмемо малу річку Тилігул, яка не одне століття живила прісною водою однойменний лиман. Сьогодні цієї річки вже практично не існує, а обмілілий лиман тепер з’єднаний каналом з морем, оскільки його солоність, внаслідок припинення підживлення річковою водою, вже перевищувала морську.

Не виконує своїх природних функцій і Великий Куяльник — річка, життєво важлива для підтримки унікального природного лікувального ресурсу, яким є Куяльницький лиман. Дійшло до того, що кілька років тому довелося прокладати спеціальний водогін для поповнення його акваторії морською водою.

До припинення функціонування малих річок, обміління лиманів, як я вже казав, призводять не тільки зміни клімату. Поблизу малих річок люди спорудили чимало штучних водосховищ, які забирають значну кількість їхнього стоку, не один десяток років незаконно розорюють водоохоронні зони в заплавах. І не розуміють того, що завтра це може обернутися якщо не для них, то для їхніх дітей екологічною катастрофою.

Якщо влада, громадськість терміново не почнуть діяти, то є загроза пересихання практично всіх малих річок Одещини. Проблема, переконаний, не терпить зволікання!

Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
Лиманський район.

Переглядів: 203
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua