РубрикиБез рубрики

Пластик не для борщу

Пластиковий посуд давно й надійно прописався у нашому повсякденні. Дешевий, зручний, одноразовий — не шкода викинути. Одне слово, з якого боку не подивись — здається, що нема жодного ганджу. Втім, є, і багато, один з яких — дуже серйозний. Учені попереджають, що під впливом високих температур пластик може виділяти небезпечні речовини, здатні провокувати важкі захворювання.

Практично у всіх пластикових ложках, віничках, лопатках, які ми використовуємо під час варі-ння та смаження, містяться олігомери — токсичні речовини, що просочуються в їжу при температурі понад 70 градусів. Якщо всередину організму потрапить висока доза олігомерів, вони можуть спричинити захворювання печінки і щитовидної залози. А ще вчені пов’язують олігомери з безпліддям, раком і підвищеним рівнем холестерину.

Значна частина пластикового посуду виробляється із синтетичних речовин, здатних продовжити термін його служби й дозволити йому витримувати температуру кипіння. Але ці речовини, як показали результати наукового експерименту над тваринами, можуть провокувати утворення пухлин у печінці, підшлунковій залозі та яєчках, а відтак напрошується висновок, що вони створюють ризики й для організму людини. Мізерний обсяг олігомерів не є небезпечним, але навіть незначне перевищення допустимої норми може мати незворотні наслідки.

Під час дослідження науковці вивчили ще й столові предмети з пластику, які є вдома майже в кожного. Так-от із 33-х з них у десятьох виявили ті ж таки олігомери. Використання цього посуду легко перевищить рівень вмісту токсичної речовини в організмі.

Фахівці рекомендують відмовитися від пластикового посуду, особливо від лопаток і ложок, якими перемішують їжу на гарячій плиті. Що ж до тарілок, то з них можна їсти хіба що холодні страви.

Переглядів: 176
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua