РубрикиТема дня

Сплеск сезонної напасті

На Одещині, як і загалом в Україні, на ранок 29 січня не зареєстровано жодного випадку захворювання коронавірусною інфекцією 2019-nCoV, спалахом якої Китай налякав увесь світ.

Однак, як і прогнозувалося, наприкінці січня сезонна напасть — грип і ГРВІ — переросла в епідемію. Нині переживаємо пік захворювання, який з наступного тижня, стверджують фахівці, поступово піде на спад.

У нас, зокрема, циркулюють свинячий грип H1N1 і віруси негрипозного походження, у тому числі й парагрипу. Про це на брифінгу розповіла головний лікар Одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова.

Вона повідомила, що зараз спостерігається наплив пацієнтів з діагнозом респіраторна вірусна інфекція і грип. Потік людей настільки збільшився, що довелося відкрити додаткове, сьоме відділення. У декого з пацієнтів хвороба проходить дуже складно, але важких пневмоній, які загрожують життю, нема.

Епідемія активно розвивається, особливо серед дітей. У стаціонари оформляють по 35—40 неповнолітніх щодоби. Під пильним контролем — малеча віком до року.

Медики нарікають на низький рівень вакцинації від грипу, а це ускладнює епідемічну ситуацію в області.

Непроста епідситуація стала провідною темою засідання штабу з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міськради.

Щоб запобігання поширенню ГРВІ та грипу в організованих дитячих колективах, прийнято рішення про закриття із 28 січня всіх міських шкіл на карантин на два тижні. У попередні роки таких крок показав свою ефективність і дозволив уникнути епідемій у місті.

Якщо за кілька днів ситуація не нормалізується, відмінять навчання й у вишах. У дитячих садках групи закриватимуться, якщо кількість хворих перевищить 20%.

Інформаційний портал Южного повідомив, що всі школи міста закриваються на карантин із 29 січня по, щонайменше, 3 лютого.

Влада Ізмаїла своїм рішенням приблизно на тиждень закрила на карантин дві школи і дитячий садок. Як повідомив міський голова Андрій Абрамченко, причиною такої ситуації стало зростання захворюваності на грип, а також поодинокі випадки вітряної віспи.

Сьогодні всі пильно стежимо за ситуацією з поширенням короновірусу, від якого потерпає Китай.

Коронавіруси, пояснюють спеціалісти, — це велике сімейство респіраторних вірусів, які можуть викликати захворювання різної тяжкості: від звичайної застуди до важкого гострого респіраторного синдрому. Основними симптомами є лихоманка й утруднене дихання.

У разі появи симптомів гострого респіраторного захворювання під час подорожі або після неї рекомендується звернутися до лікаря і надати відомості про історію мандрів.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, для недопущення поширення коронавірусу 2019-nCoV у нас створено оперативний координаційний штаб із залученням провідних фахівців, надані роз’яснення та рекомендації регіональним лабораторним центрам, а також лікарям, як діяти в разі виявлення вірусу 2019-nCoV.

Ведеться температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах з Китаю в аеропорту Бориспіль. Підготовлено пакет матеріалів для поширення скринінгових анкет на борту літака. Українцям рекомендовано наразі утриматися від подорожей до цієї країни.

Слід зауважити, що Одеса не має прямих транспортних шляхів сполучення та авіарейсів з Китаєм.

І все ж, про всяк випадок, у новому корпусі міської клінічної інфекційної лікарні є боксовані палати зі спеціальною системою вентиляції, що дозволяють забезпечити індивідуальну ізоляцію пацієнтів з крапельними й особливо небезпечними інфекціями.

Біда з Китаю, сподіватимемося, до нас не добереться. А сезонний спалах грипу та ГРВІ, спад якого, як уже мовилося, очікується на наступному тижні, мусимо пережити, дотримуючись дуже простих побутових правил.

Всесвітня організація охорони здоров’я дає стандартні рекомендації з профілактики коронавірусу та інших захворювань, які передаються від людини до людини.

 1. Часто й ретельно мийте руки або обробляйте їх дезінфікуючими засобами.
 2. Не торкайтеся немитими руками до обличчя — очей, носа, рота.
 3. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хусточкою, яку після використання потрібно відразу викинути і вимити руки.
 4. Очищайте і дезінфікуйте об’єкти і поверхні, які часто використовуєте.
 5. Не вживайте сирі або недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження, особливо будьте обережні з сирим м’ясом, молоком і т. ін.
 6. Уникайте близького контакту з людьми, що мають ознаки застуди.
 7. У разі появи симптомів за-хворювання — підвищення температури, кашель, утруднене дихання — не виходьте на роботу, не ходіть по магазинах, а якомога швидше зверніться до лікаря, краще — викличте його телефоном.

І ще про одну напасть — про пташиний грип. На щастя, у нас, на Одещині, його не виявлено.

Як повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Гіска, цей вірус проявив себе лише у Немирівському районі Вінницької області. Через пташиний грип там уже довелося знищити 140 тисяч птахів.

Як запобіжний захід птахофабрикам і домогосподарствам Одещини рекомендують перейти на закритий режим роботи. На території області проводять постійний моніторинг, а людям пояснюють, як вберегти себе від пташиного грипу.

«Ми радимо всім дотримуватися термальної обробки продуктів. М’ясо необхідно добре проварювати, яєчню смажити з обох боків, яйця варити тільки вкруту», — зазначив Володимир Гіска.

Ситуація з поширенням пташиного грипу, повідомляє офіційний сайт ОДА, перебуває під щоденним контролем спеці-алістів.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 646
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua