На перехресті великої політики

Після історичної зустрічі з вищим керівництвом Султанату Оман Президентові нашої держави необхідно було терміново продемонструвати щось велике у зовнішній політиці. Приводів для цього випало два — ювілейний, 50-й, Всесвітній економічний форум у Давосі і п’ятий Всесвітній форум пам’яті жертв Голокосту в Єрусалимі. Заходи проходили практично одночасно.

Примітивне розуміння Давосу

Важко допустити, що найбагатші і найвпливовіші люди світу не користуються інтернетом і не читають газет. Таке відомо тільки про президента Росії, але він у Давосі якраз і не з’явився. Решта, думаю, були в курсі недавнього скандалу, коли голос, схожий на голос українського прем’єра Гончарука, повідомив, що у його шефа примітивне розуміння економічних процесів. Кандидата з таким резюме жодна компанія, яка поважає себе, на роботу не прийме. І мало хто серйозно сприйматиме аргументи так охарактеризованого лідера держави.

Під час виступу Президента Зеленського у рамках панельної дискусії Давоського форуму так і сталося. З переповненого залу, де перед тим виступав прем’єр Пакистану Імран Хан, вийшло більше половини присутніх. Тож главі нашої держави гучні заяви довелося виголошувати в повітря. Ми вже звикли до того, що правильні слова Володимир Олександрович вимовляє вільно і без запинки, а президентові і засновнику Давоського форуму Клаусу Швабу довелося попросити співрозмовника (на знімку) говорити конкретніше.

РубрикиБез рубрики

Ні кроку назад!

Чи була бодай одна родина в СРСР, фактично — в Російській імперії, яка не зазнала б горя, яка тією чи іншою мірою не стала б жертвою кремлівських деспотів?! Усім нам отруїли життя, хоча ми раділи тому, що було, бо іншого не знали… Я — також одна із жертв «щасливої, радісної» епохи від розвиненого соціалізму до недорозвиненого капіталізму.

Ми, зокрема і я, по-справжньому воювали, несли «щастя» народам Угорщини, Чехословаччини, Афганістану, Африки, «захищаючи» їх від внутрішніх і зовнішніх «ворогів», які «гнобили» ці народи. Увесь час, як і більшість українців, я ніс свій хрест з гарячою надією на те, що робимо правильно, бо так постановив ЦК…

З початком агресії Росії проти України я вирішив решту свого життя, що мені залишилося, жити по-іншому — присвятити себе боротьбі проти російської чуми, за те, щоб настав мир й Україна розвивалася самостійно. Переконаний, більшість думає, як і я, захищаючи від оскаженілого путінського режиму Україну, ми рятуємо всю Європу, а може, і все людство.

З представниками самопроголошених «ДНР» і «ЛНР», прихвоснями Путіна, не розмовляють дипломати жодної з країн, окрім Росії.

РубрикиБез рубрики

Олег СЕНЦОВ: «Путін нас не переможе»

Український режисер, колишній політв’язень Олег Сенцов, виступаючи у Давосі, вказав на боротьбу України з російською агресією. До речі, свою промову він уперше виголосив українською.

«Шість років ми боремося з нашим ворогом Путіним і з росі-йською агресією — це всім відомо. Але за шість років ми так і не здалися, він нас не переможе, ніколи. Якщо ми змогли зробити це, ми зможемо зробити й інше: ми проведемо наші реформи, ми станемо тією країною, якою ми хочемо бути. Слава Україні!» — сказав Олег Сенцов.

А на Facebook-сторінці, ділячись враженнями від Давоса і від власного виступу українською, написав:

«Давос — це таке невелике селище у гірський тіснині з майже однією головною вулицею, на якій трапляється транспортний колапс під час роботи економічного форуму. Тому я вважав за краще пересуватися пішки. Це дуже гарна можливість відчути місто та надихатися свіжим повітрям. Як і більшість подібних заходів, Давос — це така говорильня (bla bla show, як кажуть самі учасники), але корисна. Мій перший виступ українською не був відмінним, але починати колись треба. А ще тут на кожному кроці стоять відмітки на стовпах у кольорах нашого прапора. Це не флешмоб української громади, а якісь місцеві, нікому не відомі позначки. Або знак нам усім».

РубрикиБез рубрики

Небайдуже серце

«У наш нелегкий час, коли вся країна потребує турботи і матеріальної допомоги, важко знайти людину, здатну сприймати чужі проблеми як свої, і як чудово, що такі люди все-таки є!

Ваше гаряче серце, великодушність, чуйність і доброта роблять життя кращим. Меценатство в нашій країні завжди вважалося почесним заняттям. Нехай віддане сьогодні Вами повернеться примноженим.

Я дякую Богові за те, що є такі, як Ви люди, для яких чужий біль — як свій. Низький Вам уклін…».

Ці вдячні рядки генеральний директор державного підприємства «Одеський авіаційний завод» Віталій Володимирович Юхачов адресував нашому землякові — 80-річному Вікторові Хомичу Медведєву, до речі, давньому читачеві й другові «Чорноморських новин». То чим же таким прислужився «оборонці» простий пенсіонер?

РубрикиБез рубрики

Дмитро РАЗУМКОВ: Унікальне місто, самобутня атмосфера...

«Одеса має особливий колорит, якого нема більше ніде в Україні. Унікальне місто на мапі нашої країни: один із ключових портів, високий кадровий та інвестиційний потенціал і просто приємна, самобутня атмосфера», — написав у своєму Твітері голова Верховної Ради Дмитро Разумков, який у четвер відвідав наше місто з офіційним візитом.

На підприємстві «Телекарт-Прилад», яке є національним виробником сучасних цифрових засобів зв’язку, спікер парламенту ознайомився з виробництвом військового обладнання для Міністерства оборони.

Як розповів директор заводу Олексій Козлов, нині тут випускають програмну та апаратну частини для тактичної ланки Збройних сил: «Ми робимо різні командно-штабні машини для управління зі штабу бригади ротою, взводом і кожним солдатом зокрема».

Учасники зустрічі говорили про важливість державної підтримки таких високотехнологічних ексклюзивних виробництв. А те, що «Телекарт-Прилад» є насправді унікальним, засвідчила розповідь Олексія Козлова про їх міжнародне співробітництво, зокрема щодо імплементації стандартів НАТО.

РубрикиБез рубрики

У тривожному чеканні

У нашому маленькому містечку всі і все — як на долоні. Усі знають одне про одного те, про що й самі про себе не здогадуються. Якщо ж сісти за круглий стіл з добрими намірами, а не хулити всіх поспіль чи вибірково, то знайдеться не тільки розгалуження спільних друзів — відшукається й старе коріння (бодай корінці) родинних зв’язків.

Містечко наше, нині зовсім тихе, на противагу 50—60 рокам ХХ століття, ніби завмерло у напруженому чеканні — чи не зітруть його з географічної мапи незважені новації, хоча колись було навіть повітовим, та й досі стоїть на роздоріжжі важливих шляхів. Це його керівники довели до такого стану. Як і швидкоплинну річку Тилігул, яка, всупереч її нищителям, під землею продовжує живити однойменний лиман. Слава Богу, що не добралися ще туди, під землю, хоч і стараються, бо ж як зливали, так і зливають у Тилігул фекалії. А ті мізерні штрафи… Кого вони зупинять?..

Якщо не вірити історичним брехунам Катерини ІІ, то містечко наше має досить поважний вік. Спочатку належало туркам-татарам під назвою Анань, а потім — козакам… Не вірите? Перечитайте уважно роман Зінаїди Тулуб «Людолови», де знайдете, що на нинішній Одеській горі полоз задушив татарина Ахметку, а Данило Корж, односелець Насті Лісовської, турецької султанші, потяв того гада шаблюкою. Втім, у романі можна й пофантазувати, а історичні уста мовлять, що слобода Анань жила ще в XVI столітті, задовго до міфічного козака Ананія Безпалька, й мала 300 дворів. Якщо в кожному водилося по десятку дітей та ще батько й мати, то вийде половина нинішнього Ананьєва. То чи не пора нам очистити нашу історію від намулу?..

РубрикиБез рубрики

До уваги громадськості

Інформація для громадськості з метою отримання дозволу на викиди
забруднюючих речовин в атмосферу ТОВ «ОІЛ ГРУП 88»
ТОВ «ОІЛ ГРУП 88» спеціалізується на торгівлі рідкими нафтопродуктами. АЗС розташована за адресою: м. Одеса, Новомосковська дор., 23/1.

Для оцінки ступеню впливу викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а також отримання дозволу на викиди проведена інвентаризація стаціонарних джерел, на підставі результатів якої розроблені документи, що обґрунтовують обсяги викидів. Під час роботи підприємства основними джерелами впливу на атмосферне повітря є резервуари зберігання палива та ПРК. Ступінь впливу об’єкта на атмосферне повітря незначний. Об’єм викидів забруднюючих речовин складає близько 0,067 т/рік. Основні забруднюючі речовини — сполуки азоту, вуглецю, інші газоподібні сполуки. Об’єкт відповідає нормам і вимогам законодавства України, є екологічно безпечним і не чинить негативного впливу на навколишнє середовище.

З отриманими під час розробки документів результатами можна ознайомитися у ТОВ «ОІЛ ГРУП 88» за адресою розташування підприємства.

Зауваження та пропозиції щодо роботи слід направляти до Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації за адресою: 65017, м. Одеса, вул. Канатна, 83, тел. (048) 728-35-52, упродовж місяця з дня опублікування оголошення.


 

Повідомлення
про оприлюднення документа державного планування — детального плану території для розміщення та експлуатації будівельі споруд автомобільного транспортного дорожнього господарства на земельних ділянках загальною площею 8,0372 га на території с. Визирка Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області та звіту про стратегічну екологічну оцінку

Визирська сільська рада Лиманського району Одеської області повідомляє, що в соціальній мережі на офіційній сторінці Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області (http://vyzyrska-gromada.gov.ua/) оприлюднений детальний план території для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспортного дорожнього господарства на земельних ділянках загальною площею 8,0372 га на території с. Визирка Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області та звіт про стратегічну екологічну оцінку детального плану території для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспортного дорожнього господарства на земельних ділянках загальною площею 8,0372 га на території с. Визирка Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області.

1) Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту:

Детальний план території для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспортного дорожнього господарства на земельних ділянках загальною площею 8,0372 га на території с. Визирка Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області.

РубрикиБез рубрики

Поема «Кавказ» — закодоване послання українцям – «І мертвим, і живим, і ненарожденним…»

Езопівська мова в житті репресованих народів — звичне явище з античних часів. І це стовідсотково також мова азійсько-феодальної рабської Росії — у всі часи її існування (в тому числі й за радянського, бюрократично-феодального суспільства) й аж до наших днів.

Писати прямо про колоніальний гніт України, вже давньої та «невід’ємної»  колонії російської імперії, так чітко і відверто, як це зробив Тарас Шевченко у поемі про Кавказ, ще не завойований, ще вільний, ще не частина імперії, ще закордон, ще «не нами даний», — потребувало великої мужності.

Символом стійкості й незламності вже на початку поеми виступає Прометей, титан, який «споконвіку» бореться із вселенським злом — не переможеним «споконвіку» — і споконвіку сам є непереможним. Бореться він з хижаком, якого уособлює орел — символ зла. Хижим орел є і буде вічно. У різні часи Україну карав саме хижий птах — турецький чорний орел, двоголовий червоний польський, російський «двоголовий змій» та інші хижі зайди з усіх сторін світу — такою є сумна доля України. Хижак

           …серце розбиває.
           Розбиває, та не вип’є
           Живущої крові –
           Воно знову оживає
           І сміється знову.

РубрикиЗдоров’я

Як навчитися долати страх

Чому виникнення будь-якої небезпеки відразу викликає відповідну реакцію організму? Наприклад, від страху перед темнотою, свавіллям начальника або перед незнайомою аудиторією у вас з’являється здавлення у грудях, утруднене дихання, заціпеніння, напруга чи й паніка. Тобто не лише психологічні, а й фізичні відчуття.

Можна зробити висновок, що страх — це взаємозв’язок негативних емоцій і фізичних відчуттів. Одне породжує інше, витікає з третього, а означає, власне, одне й те ж. Насправді ми боїмося не самої темноти, а того, що може підстерігати нас у цій темноті. Ми боїмося того, що щось або хтось може заподі-яти нам шкоду. Це приклад свідомого страху — ми боїмося на основі вже наявного невдалого досвіду чи отриманих знань про це. Маленька дитина не боїться темноти доти, поки їй не попередять, що там може бути небезпечно.

А чи буває несвідомий страх, страх, не заснований на життєвому досвіді? Скажімо, перед невідомим майбутнім. Страх перед можливими нафантазованими негативними подіями. Як ми дізнаємося, що це погані події? Знову ж таки, зіставляючи можливі події з тими, що вже були. У результаті люди бояться поганого невідомого. Тобто достатньо подумати про невідому подію, і розум послужливо малює зовсім не позитивну картину, виникає почуття страху на основі негативного досвіду. Отже, навіть страх перед невідомістю — це теж свідомий страх.

РубрикиБез рубрики

За Бетховена допише... робот

Щоб дописати незакінчену Симфонію №10 Людвіга ван Бетховена, науковці й музиканти використають штучний інтелект.

«Команда музикознавців та програмістів прагне завершити цей твір за допомогою штучного інтелекту напередодні 250-ліття від дня народження композитора, яке відзначатиметься цього року», інформує The Business Times.

Як відомо, Бетховен не завершив роботу над Симфонією №10 — до нашого часу вона дійшла у вигляді ескізів.

РубрикиБез рубрики

Фітнес під відкритим небом

Село Тимкове, що у Кодимському районі, завжди славилося спортивними здобутками завдяки любові до спорту та його підтримці тамтешніми лідерами — очі-льниками спочатку колгоспу, потім сільгосптовариства, тепер — фермерами та місцевою владою.

Й ось уже кілька поколінь молодих тимківчан ростуть і виховуються на гарних спортивних традиціях, насамперед футбольних. У районі добре знають професійну підготовку місцевої команди, яка бере участь у змаганнях різних рівнів.

Мешканці цього прикордонного села заслужено гордяться своїми меценатами-фермерами, які постійно надають допомогу громаді, у тому числі й на розвиток спортивної інфраструктури. А ще, кажуть, дуже важливо, що в цьому питання і підприємці, і місцева влада — однодумці.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua