РубрикиБез рубрики

Ідея — та ж. І ворог — той же.

Холодного навечір’я 1 січня до пам’ятника Тарасові Шевченку в Одесі — сакрального місця для кожного, хто усвідомлює себе українцем в державі Україна, сходились люди, щоби віддати шану пам’яті Степану Бандері в день його народження.

Без промов, без гасел, тільки «Слава Україні! Героям слава!», «Україна — понад усе!» та «Слава нації! Смерть ворогам!». І навіть без партійних прапорів — лише з державним синьо-жовтим та бандерівським червоно-чорним. Люди спілкувалися поміж собою, фотографувалися, а наприкінці гуртом заспівали Державний гімн України.

Не боячись перебільшення, можна сказати, що вже багато років — від часу його боротьби — щоразу у цей день, 1 січня, народжуються в Україні все нові бандерівці, відроджуючись до національого життя й часом навіть не усвідомлюючи цього. Бандерівцями називає ворог українців, й назва ця — частина єдиної тріади: «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці». Вочевидь, їх критична маса ще не досягла необхідного рівня, до того ж, немало є чинників, які з усіх сил протистоять цьому. Переважно тут таки, в Україні.

Що може об’єднати країну? Без сумніву, лише спільна для всіх національна ідея. Для українців, властиво, громадян нашої країни — й це так само очевидно — національною ідеєю може бути лише Українська незалежна соборна самостійна держава. З думою про неї пішов проти могутньої імперії Іван Мазепа. Її відстоювали українці 100 років тому під проводом Симона Петлюри. Ворог виявився підступнішим, українці — слабшими й недостатньо чисельними. Відтак у часах, що наспіли, це ж саме відстоював Степан Бандера зі своїми однодумцями. За це ж воюють сьогодні на сході країни її мужні захисники. Майже ніщо не змінилося за ціле сторіччя: ні ідея, ні ворог.

Як не дивно, сьогодні гостріше навіть аніж сто років тому, постає проблема самоідентифікації українців, усвідомлення власної історії і наших героїв, котрі, безперечно, вплинули на її розвиток. А ще — проблема нашої духовности. Знову — мова, культура, як і сто років тому…

То хіба ж не за це боровся Степан Бандера? Людина, яка не взяла до рук зброю — озброєна тільки ідеєю. Була засуджена до кари смерти у Варшаві. А в час Другої світової війни була ув’язнена нацистами до концтабору. І якої по нинішній час бояться вороги української незалежности.

Таки ж направду: мало що змінилося від часів Степана Бандери. Як і тепер, тоді так само можна було почути застережливе: не на часі, мовляв… Або ж: світ нас не зрозуміє… Степан Бандера закликав покладатися лише на власні сили, виховувати нових патріотів, зміцнювати військо. А передовсім — дух нації.

Бандерівці добре знали, що їх — меншість. І що ворог сильніший. І все одно боролися. Бо так є в світі: треба робити своє, втілювати національну ідею, як зробили свого часу всі нині процвітаючі сильні держави. Робити — всупереч всьому. Українці мусять самі захистити себе: своїми збройними силами і силою своїх переконань, своєї віри в перемогу. Кожен на своєму місці. Найбільшою цінністю для кожного має бути незалежна держава. Як була вона для Степана Бандери найбільшою цінністю і справою всього його життя.

Роман КРАКАЛІЯ.

Переглядів: 340
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua