РубрикиБез рубрики

«О земле, велетів роди!»

Читайте, пізнавайте, пишайтеся і наслідуйте

Ніби вчора наша «Чорноморка» зазнала непоправної втрати. Та минуло вже пів року, як не стало нашого щирого друга, колеги — незабутнього Валентна Петровича Щегленка. Валика, як ми ласкаво називали його в редакції, завжди стриманого, скромного, негаласливого.

У переддень Нового року несподівано і вельми зворушливо він зажадав з нами зустрітися, нагадавши про себе з далеких світів новою книжкою «Твої імена, Україно!». Вийшла вона посмертно стараннями його дружини Любові Миколаївни і доньки Наталі з родиною. То була вельми приємна зустріч.

Що казати? Особисто я її проковтнула за один вечір і пів ночі. Спасибі тобі, Валентине, за цей новорічний подарунок.

Автор у короткій, майже конспективній формі й водночас художній і публіцистичній зумів представити читачам відомі й не дуже відомі постаті Великих українців, особистості, визнані світом, цікаві факти, подробиці з їхнього життя, творчості і громадсько-політичної діяльності, підкреслив їхній внесок у світову науку і культуру, багато-гранність їх обдарування, нездоланність сили духу у споконвічній боротьбі нашого народу за свободу і незалежність України.

З коротких оповідей зримо постають гетьмани Іван Мазепа, Павло Полуботок, творець першої в світі конституції Пилип Орлик, легендарний і незламний кошовий Петро Калнишевський, вчений-історик, перший президент УНР Михайло Грушевський, політик, письменник і публіцист Володимир Винниченко, лицарі Холодного Яру, світочі із Розстріляного Відродження, жертви сталінського терору і хрущовсько-брежнєвської доби, провісники нашої незалежності Левко Лук’я-ненко, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл…

У плеяді славетних співвітчизників автор представив учених Володимира Вернадського, Данила Заболотного, Іллю Мечникова, полтавського Ікара Юрія Кондратюка, винахідника, попередника Рентгена Івана Пулюя, українського Шопена Миколу Леонтовича, поета-новатора Тодосія Осьмачку, авіаконструктора Ігоря Сікорського, академіка, органі-затора і конструктора космічної техніки та ядерної зброї Сергія Корольова.

А ще тут представлені нариси про богатирів Івана Піддубного і нашого сучасника Миколу Пасічника.

Короткі розповіді про цих непересічних особистостей — своєрідна лоція до пізнання величезного внеску українців у світовий доробок людства. У невеличкій анотації до книжки слушно сказано, що вона буде корисною для широкого кола читачів, а передусім — для молоді, школярів, студентів.

Читайте, пізнавайте, пишайтеся і наслідуйте. І — «О земле, велетів роди!».

Оксана ПОЛІЩУК.

Переглядів: 328
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua