РубрикиБез рубрики

Найдорожча чи найкрасивіша?

Головні ялинки в різних куточках планети давно стали іміджевими символами, атрибутами достатку своїх країн чи мегаполісів.

Поблукавши світовою павутиною, з’ясувала, що найдорожча ялинка-2020 встановлена в Іспанії. Разом з прикрасами вона коштує 14 мільйонів доларів. Такою красунею пишається готель «Кемпінські Байя», що у курортному місті Марбелья. Її висота — шість метрів, серед прикрас — кристали Swaroswki, страусині яйця із золотим та алмазним напиленням. Іграшки із сапфірами і діамантами, хутрами й прикрасами від найвідоміших ювелірних фірм. Найдорожчі — рожевий діамант вартістю 2,3 мільйона доларів і круглий червоний — за 4,9 мільйона.

Утім, вартість дерева й прикрас на ньому не означають, що воно — найгарніше на світі. Щоб знайти справді вишукані й незвичні новорічні ялинки, здійснимо віртуальну подорож до Латвії.

 Підготовку свята латиші розпочали заздалегідь, ще у листопаді. Вже тоді вулиці та будинки, навіть у маленьких містах, виблискували різноманітними гірляндами та ліхтариками, створюючи казкову атмосферу. Звісно, Рига як столиця країни може собі дозволити дорогу ялинку. А як у провінції? Дуже по-різному.

У місті Бауске головне новорічне дерево складається із 21 ялиночки і сягає заввишки 8 метрів, а разом з підставкою — аж 19… Але дивує ця красуня не стільки висотою, як вартістю. Вишукане, величне дерево обійшлося місту лише у 360 євро. Річ у тім, що ощадливі можновладці не купують нові прикраси, а дають лад старим. Заощаджені ж кошти, вважають, можна використати з більшою користю — влаштувати в дитячих притулках свято або спонсорувати лікарні.

Такої ж позиції дотримуються і жителі та влада Цесвайне. Ялинку там встановили 13 грудня, а привезли її прямісінько з лісу. Насправді, в центрі міста росте своя зелена красуня, яка й має стати постійним головним новорічним символом, однак до 2020-го вона (а на це всі дуже сподівалися) не встигла набрати пристойної висоти. Тож наразі її підміняє п’ятиметрова партнерка, прикрашена червоними кулями й 500 метрами гірлянд.

А от в іншому латвійському місті — Ікшкиле — ялинку для всієї громади подарувала місцева жителька Сильвія Рябовська. Десятиметрове дерево поставили на центральній площі й прикрасили не алмазами чи золотом, як в італійському готелі, а ретро-листівками із зображенням снігурів.

У Юрмалі щорічно встановлюють п’ять ялинок. Найбільша з них, на площі Дубулти, сягає заввишки 12 метрів. Інші святкові дерева розташовують на в’їзді до міста, в саду Хорна та кварталі культури. А ще прикрашають всі, без винятку, ялинки які ростуть у місті.

Найбагатші в Латвії — жителі міста Краслави. Бо в них ростуть аж п’ять власних ялинок! Та, що прописалася на центральній площі, дотягнулася вже до дев’яти метрів.

У місті Огре вогні міської ялинки, яка заввишки 10 метрів, засяяли 1 грудня. Доповнюють святкову атмосферу всі інші деревця, які там ростуть. Їх прикрашають не менш помпезно, ніж головну красуню.

З-поміж інших виділяються жителі міста Резекне, які дбайливо ставляться до навколишнього середовища. Із 2012 року вони використовують штучну ялинку. Її висота — 18 метрів, вага — 2,7 тонни. Каркас виготовлений з нержавіючої сталі, тож може служити містянам ще не одне десятиліття. Красуня встановлена у фестивальному парку, де також облаштоване різдвяне тематичне містечко. Монтаж ялинки обійшовся місту у 10 тисяч, а нові прикраси — у 2 тисячі євро.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 370
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua