РубрикиБез рубрики

Пам’яті Маріонелли Коваль

Цвинтар у Мар’янівці. Ретельно складена купка побілених камінців. Перед нею — хрест з написом: «Мешканець німецької колонії с. Марієнталь». Цей напис свідчить, що більше 200 років тому село з цією назвою було засноване німецькими колоністами.

Неподалік — свіжа яма, викопана за 2000 гривень (даруйте, що акцентую на вартості, нижче зрозумієте, чому). У ній упокоїться Маріонелла Коваль, яка загинула 4 грудня в жахливій пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де працювала секретарем.

Закритий гріб після відспівування у церкві привезли до будівлі колишньої кірхи в супроводі представників похоронного агентства з Одеси і великої маси пригнічених людей. Представник агентства чомусь «по-руськи» в українському селі провадить церемонію прощання.

Люди підходять, торкаючись кришки гробу, прощаються. Слово бере представниця ради ветеранів: «Біля 30 років тому Марина (так її звали в селі) приїхала до нас. Виховала сина і доньку. Працювала секретарем сільради. Чуйна, щира, ввічлива. Користувалася великою повагою односельців». Представниця коледжу у прощальній промові ділиться спогадами про колегу, високо оцінюючи її людські і службові якості: «Марину відрізняла жага до знань, і цю жагу вона прививала дітям».

Трагічності і навіть моторошності до моменту прощання з прекрасною людиною, яка загинула у такий страшний спосіб, додає недбалість і безвідповідальність тих, хто готував могилу — лише з четвертої спроби труну вдалося опустити в землю...

Як на мене, символічним є місце останнього спочинку Маріонелли Коваль — поруч з одним із засновників села. Символічним, бо вона відстоювала позицію, що селу, з поваги до засновників, необхідно повернути первісну назву — Марієнталь.

Спи спокійно, Мариночко, ти житимеш у наших серцях.

Микола МОТИКА.
Овідіопольський район.

 

 

Переглядів: 470
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua