РубрикиБез рубрики

Сичавка обрала Визирку

Дедалі менше залишається часу до того моменту, коли в рамках втілення закону про децентралізацію сільські населені пункти повинні будуть обрати, з ким об’єднатися для ефективнішого свого існування та розвитку.

Досвід, напрацьований Визирською об’єднаною територі-альною громадою Лиманського району за період свого становлення, дуже важливий не лише для місцевого населення, а й інших сіл Одеської області, та й усієї країни, які тільки йдуть шляхом гуртування. Свідченням цьому є хоча б той факт, що газета Верховної Ради «Голос України» підписала з Визирською ОТГ меморандум про інформаційне співробітництво. Тож про її діяльність у найближчому майбутньому дізнаються і вітчизняні парламентарі, й уся Україна.

У даному ж разі мова піде про Сичавську сільську раду, громада якої вже вирішила це архіважливе питання.

Слід нагадати, що у процесі реалізації реформи децентралізації жителі цього базового села розділилися на дві групи, – тих, хто бажав об’єднатися з Визиркою, і тих, хто схилявся прилучитися до найближчого свого сусіда – міста Южного. В результаті проведеного шляхом таємного голосування опитування, яке відбулося ще 30 жовтня 2016 року, більшість все ж таки висловилася за приєднання до Визирки. Але від сесії до сесії народні хвилювання в селі не вщухали. І в 2018-у Cичавська сільрада ухвалила рішення про відтермінування завершення процесу об’єднання. Тим часом Визирська, Першотравнева та Любопільська сільради створили міцну й успішну ОТГ. Тому спостережливі мешканці Сичавки почали дедалі наполегливіше питати місцеву владу про приєднаня села до Визирської громади, відповідно до їхнього бажання.

Й ось нещодавно відбулася сесія сільської ради, на якій було прийняте рішення про проведення повторного опитування за допомогою підписних листів. Депутати ходили по хатах й цікавилися думкою людей щодо входження до згаданої територіальної громади. На засіданні виконкому розглянули результати того опитування і вразилися, бо на такий показник і не очікували: із 620 сичавців 586 виявили бажання приєднатися до Визирської ОТГ.

— Нам Южне пропонувало приходити й дивитися на їхні фонтани, але мешканці нашої громади хочуть мати їх у своєму селі, щоб і в нас, як у Визирці, були свої парки та зони відпочинку, щоб їм краще жилося,— сказала голова Сичавської сільради Валентина Попоніна.

Депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе, який свого часу ініціював об’єднання сіл навколо індустріально розвиненого й економічно благополучного центру — села Визирки, впевнений в успішності існування цієї ОТГ у розширеному складі.

— Я вважаю, що це дуже правильне, економічно обґрунтоване рішення,— наголосив він. — Адже це буде громада, де з повагою, уважно вирішуватимуться потреби кожного села, незалежно від того, чи велике воно, чи маленьке. Ми повинні створювати всі умови, щоб люди в них жили справді по-європейськи.

Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
Лиманський район.

Переглядів: 382
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua