РубрикиБез рубрики

Отаке наше життя-буття

Державна служба статистики України запровадила вибіркові обстеження населення: умов життя домогосподарств, обстеження робочої сили та обстеження сільськогосподарської діяльності у сільській місцевості, які проводяться й на Одещині.

 Дані обстеження умов життя домогосподарств використовуються для аналізу життєвого рівня населення, розрахунків макроекономічних показників розвитку країни, регіонів та окремих галузей економіки, у тому числі для розрахунків індексу споживчих цін, напрацювання механізмів соціального захисту найбільш уразливих верств та надання соціальних допомог, розрахунків мінімальних соціальних нормативів і стандартів, дослідження рівня бідності населення, моніторингу виконання державних, регіональних та цільових програм соціально-економічного розвитку, здійснення міжнародних порівнянь у сфері життєвого рівня громадян.

Основні показники зайнятості та безробіття, що отримуються на основі матеріалів обстеження робочої сили, використовуються при аналізі соціально-економічної ситуації у країні, зокрема характеристики стану ринку праці, при розрахунках макроекономічних показників, у порівняннях міжнародних показників, забезпеченні вимог спеці-ального стандарту поширення даних, розробленого Міжнародним валютним фондом, моніторингу ефективності реалізації державної політики на ринку праці тощо. Вони дозволяють оцінити реальні обсяги та зміни пропозиції робочої сили на ринку праці країни, проаналізувати тенденції розвитку його кон’юнктури.

Інформація, зібрана шляхом обстеження сільськогосподарської діяльності населення використовується передусім для щомісячного визначення обсягів виробництва та реалізації сільськогосппродукції господарствами населення та залишків продуктів у них.

А тепер про деякі статистичні дані, отримані під час вибіркових обстежень населення.

За результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств їх кількість в Одеській області у 2019 році становила майже 887 тисяч, з яких 69% належали до міських поселень, а 31% — до сільської місцевості.

Середній розмір домогосподарства — майже 3 особи: 13% домогосподарств складаються з однієї особи, 39% — з двох, 29% — з трьох і 19% — з чотирьох і більше осіб.

Кількість домогосподарств з дітьми — 342,3 тисячі, серед яких більша частина з дітьми до 7 років (56,7%). Переважна кількість домогосподарств має у своєму складі одну дитину (69,7%) та дві дорослі особи (71,4%).

Майже 96% домогосподарств Одещини мешкають в (індивідуальному) будинку чи окремій квартирі. Частка сімей, які орендують житло, — 10%.

За останніми даними, серед усіх сукупних витрат домогосподарств 97,5% становили споживчі. Найвагомішою статтею витрат є продукти харчування та безалкогольні напої (майже 56%). Інша суттєва частка використання сімейного бюджету — витрати на житло та комунальні послуги (18%), на придбання одягу, взуття, предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла (6%).

За даними обстеження, кожне друге домогосподарство Одещини має мікрохвильову

піч, кожне третє — персональний комп’ютер або ноутбук, кожне четверте — супутникову антену, кожне сьоме — кондиціонер.

З кожним роком дедалі більше наших земляків отримують доступ до мережі інтернет. У 2018-у 71% жителів області повідомив, що за останні 12 місяців користувався послугами інтернету. Частка домогосподарств, які мають доступ до послуг інтернету вдома, становила 63%.

Середньостатистичний одесит щодня споживає 164 г м’яса і м’ясопродуктів, 615 г молока та молочних продуктів, 322 г овочів і баштанних, 204 г картоплі та 286 г хлібних продуктів (хліба, борошняних та макаронних виробів у перерахунку на борошно, крупи, бобові). Риба поширена менше, ніж м’ясо: її щоденне споживання складає лише 53 г.

Індекс маси тіла (ІМТ) — величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси та росту людини, а також визначити, чи є маса недостатньою, нормальною або надмірною. Так-от, 38% жителів Одещини віком 18 років і старше мають надлишкову масу тіла, 47% — нормальну вагу, а майже кожен сьомий — потерпає від ожиріння.

За результатами вибірково-

го обстеження робочої сили у першому півріччі 2019-го Одеська область посіла дев’яте місце серед регіонів України за рів-нем зайнятості та четверте — за рівнем безробіття (серед найнижчих).

Середньомісячна кількість робочої сили у віці 15—70 років у першому півріччі становила 1079 тисяч осіб, з яких 1013,1 тисячі (58% від усього населення відповідного віку) були зайняті економічною діяльністю, а решта (65,9 тисячі) — безробітні, тобто особи, які не мали роботи, але активно її шукали як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості.

Головне управління статистики
в Одеській області.

Переглядів: 368
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua