РубрикиБез рубрики

«Делфі» прибило до Дельфіна...

Цими днями в одеситів з’явилась нова «романтична» розвага: гуляючи «Трасою здоров’я», спостерігати за уламками судна «Делфі», розтрощеного поблизу пляжу Дельфін. Тут, неподалік від берега, лежить на боці, мов загиблий дельфін,  перевернутий танкер…

Танкер «Делфі» ходив останнім часом під прапором Молдови. З травня нинішнього року перебував в акваторії порту «Південний», але через шторм його зірвало з якоря й віднесло у бік Одеси. Вийшов з ладу двигун. Капітан, на вимогу власника судна, що перебував у Великій Британії, відмовлявся від буксира.

Упродовж кількох годин у ніч на 23 листопада некероване судно не намагалося зайти у порт і не подавало сигналів «SOS». У підсумку наштовхнулося бортом на хвилеріз. Рятувальникам довелося евакуювати екіпаж, що складався із трьох осіб, — усі були госпіталізовані до Одеської міської клінічної лікарні з діагнозом «переохолодження». Вони кілька діб перебували на судні без води та їжі.

На поверхні моря поблизу танкера з’явилася велика масляниста пляма з палива, що було у баках судна. За словами очільника Державної екологічної служби Євгена Фірсова, вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії у 53 рази перевищує норму.

За повідомленням керівника пресслужби облдержадміністрації Дениса Соколова, власник танкера погрожував екіпажу невиплатою заробітної плати, якщо той погодиться на евакуацію.

Відомо, що судно, яке колись було власністю ЧМП, наразі належить офшорній британській компанії.

Цікаво, що танкер «Делфі» вже потрапляв у поле зору правоохоронців у 2017 році: тоді судно скинуло брудні рештки палива поблизу Білгорода-Дністровського. Було відкрито карну справу, але власникам тоді вдалося уникнути відповідальності.

Танкер «Делфі», який зазнав аварії біля узбережжя Одеси, працював у відкритому морі нелегальною заправною станцією. Про судно, яке може проводити незаконні операції у відкритому морі, ще до аварії знали всі служби, які контролюють цей район Чорного моря. Про це мовиться в сюжеті «ТСН» з посиланням на фахівців транспортної галузі.

На такі заправки зазвичай зливають «чорне» паливо, яке зекономили буксири чи вкрали їхні капітани. Таке паливо можна зливати на подібні «чорні» заправки, розповів фахівець транспортної галузі Олександр Захаров. Він пояснив, що в Україні ціна палива для кораблів найвища серед сусідніх країн Чорного моря. Тому суднам у морі вигідніше було заправлятися з «Делфі» і за готівку. «Якщо є схема, то власник знаходить діряве судно і використовує доти, поки його не викине на берег», — додав Захаров.

Морська охорона ще 16 листопада дізналася про те, що «Делфі» може проводити незаконні операції у відкритому морі. Танкер у цей час перебував поблизу територіальних вод України. Але прикордонники все одно вирішили висадити на судно оглядову групу. Незаконного палива на борту не виявили.

Але оглядова група з’ясувала, що документи судна мають певні порушення, що воно у занедбаному стані і може становити навігаційну та екологічну загрозу. Цю інформацію передали правоохоронцям, а також адміністрації портів та держслужбі морського і річкового транспорту. Однак за п’ять діб, коли й почався шторм, ніхто з представників цих служб так і не піднявся на облавок танкера.

«Бачили, що судно некероване. Але чому нічого не було зроблено для порятунку? Пригнали буксир з Очакова, але не з тим тросом, який потрібен. Він розірвався моментально», — цитує фахівця транспортної галузі «24tv.ua».

Після того як танкер прибило до хвилеріза, екіпаж урятували, але саме судно щодня засмоктує в пісок. Усі відповідальні за морську безпеку служби тепер думають, що з ним робити. А поліція розслідує справу і паралельно шукає судновласника.

Підготувала
Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 371
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua