РубрикиБез рубрики

На «прямому» бюджеті

У прийнятому держбюджеті-2020 передбачено переведення на прямі міжбюджетні відносини об’єднаних територіальних громад, які провели та проведуть у 2019 році вибори, а також громад, утворених шляхом приєднання до міст обласного значення. Це вдалося відстояти Асоціації міст України завдяки наполегливим діям у бюджетному процесі.

Так, в Одеській області прямі міжбюджетні розрахунки мають отримати дев’ять новостворених ОТГ. Чотири з них уже провели вибори у 2019 році: Великоплосківська, Великобуялицька, Визирська та Зеленогірська. Ще п’ять готуються до перших місцевих виборів, які ЦВК призначила на 22 грудня: Іванівська, Новоборисівська, Чогодарів-ська, Андрієво-Іванівська та Петровірівська.

Важливе рішення привітали в Одеському регіональному відділенні Асоціації міст

України.

«Сьогодні, коли ми ставимо завдання максимально об’єднати громади, щоб прискорити реформу з децентралізації, дуже потрібно новим ОТГ отримати всі фінансові інструменти для здійснення своїх повноважень. Як і всі створені раніше, нові ОТГ Одещини отримають субвенції з бюджету на освіту, медицину та поліпшення інфраструктури. Мешканцям громад важливо розуміти, що їх не кинули напризволяще, що їхнє рішення про добровільне об’є-днання підкріплене фінансами. Держава піклується про всі ОТГ, надаючи допомогу на соціально-економічний розвиток, і ми за це вдячні», — повідомив виконавчий директор регіонального відділення АМУ В’ячеслав Демченко.

Слідом за реформою децентралізації прямує реформа територіально-адміністративного устрою. Попередньо планувалося, що до місцевих виборів, які відбудуться наступної осені, вся територія держави буде «покрита» ОТГ. А проте, в Одеській області об’єднані територіальні громади охоплюють лише 30% від загальної території. Ті громади, що об’єдналися, — у вигі-днішому становищі, бо отримують розрахунки напряму і впевнено будують своє життя.

«Для АМУ як організації, що захищає інтереси всіх без винятку громад, украй важливо, що у держбюджеті-2020 вдалося відстояти прямі міжбюджетні відносини для всіх ОТГ. Ці громади отримають нові можливості — ресурси та повноваження — для надання якісних послуг своїм жителям. Саме в цьому й полягає мета реформи місцевого самоврядування, яку підтримує наша асоціація», — підкреслив голова АМУ Віталій Кличко.

Оксана ПІДНЕБЕСНА,
консультант з комунікацій Одеського регіонального відділення АМУ.

Переглядів: 241
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua