РубрикиБез рубрики

Усі адмінпослуги — на рівні громад

Усі необхідні людям адміністративні послуги повинні надаватися на рівні спроможних громад. В умовах децентралізації це вже необхідність, наголосив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час спільної робочої наради щодо обговорення якості та доступності надання адмінпослуг в органах місцевого самоврядування.

Щоб надавати ці послуги, громаді потрібна якісна інфраструктура, бо навіть за повної діджиталізації залишиться багато таких, які не можна надавати лише в онлайні: видача паспортів, реєстрація шлюбу, майнові питання тощо. Отже, створення сучасних центрів надання адміністративних послуг має бути серед першочергових завдань кожної спроможної громади. А держава повинна забезпечити громадам можливості надавати у цих центрах максимальну кількість потрібних людям послуг.

«Маємо величезний досвід створення і функціонування ЦНАП в Україні, маємо також велику експертну й технічну допомогу міжнародних партнерів, зокрема через програму «U-LEAD з Європою». Спільно з експертами ми завершуємо формування моделі мережі ЦНАП, яка передбачає оптимальну доступність адмінпослуг для людей. І головне зараз завдання — спільно з іншими міністерствами і народними депутатами створити можливості надавати через ці центри максимальну кількість послуг, так, щоб це було якісно та зручно для людей і не обтяжливо для місцевого самоврядування», — зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, необхідно, зокрема, вирішити питання про покращення доступу до виконання функцій державної реєстрації нерухомості та бізнесу органами місцевого самоврядування, про спрямування частини плати за видачу відомостей з реєстрів до місцевих бюджетів, про забезпечення надання нотаріальних послуг у всіх населених пунктах, про перспективи делегування повноважень у сфері РАЦС усім громадам.

«Коли ми вирішимо ці питання, відкриємо державні реєстри, дамо більше повноважень і ресурсів на місця, ми ще більше стимулюватимемо органи місцевого самоврядування створювати сучасні ЦНАП, а отже — наближувати послуги до людей. Мудрі керівники громад планують або вже створили ЦНАП, бо бачать у цьому перспективи, в тому числі — електоральні. Але багатьох, на жаль, усе ще відлякують законодавчо неврегульовані питання у сфері надання адміністративних послуг. Тому сьогодні ми розпочинаємо новий етап діалогу і розраховуємо на швидкі та якісні рішення», — резюмував В’ячеслав Негода.

Крім Міністерства розвитку громад і територій, до напрацювання змін залучені міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, цифрової трансформації, юстиції та представники програми «U-LEAD з Європою».

Довідково. За даними Мінрегіону, в Україні вже діють 796 центрів надання адміністративних послуг. Більшість з них — 437 — утворили районні державні адміністрації. В об’єднаних громадах, яких наразі майже 1000, функціонують лише 168 ЦНАПів.

Переглядів: 230
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua