РубрикиБез рубрики

Нещасний випадок на виробництві: новий порядок розслідування та обліку

Урядовою Постановою №337 від 17.04.2019 р. затверджено новий «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві». Новий Порядок передбачає деякі зміни порівняно з попереднім «Порядком проведення розслідування», затвердженим постановою №1232 від 30.11.2011 р.

Однією із суттєвих змін є нова форма Повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння), яка наведена у додатку 2 до Порядку. Це повідомлення роботодавець зобов’язаний надати (протягом двох годин з використанням засобів зв’язку і не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії) територіальному органу Держ-праці, робочому органу Фонду соці-ального страхування та іншим передбаченим Порядком установам.

Нещасний випадок підлягає розслідуванню, якщо він стався в процесі виконання працівником трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця), внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю, що призвела до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день (зникнення). Строк давності для розслідування нещасних випадків або гострих професійних захворювань на виробництві становить три роки з дня їх настання. У разі встановлення факту нещасного випадку або гострого професійного захворювання рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

Нещасні випадки або професійні захворювання, що сталися з працівниками підприємств (установ, організацій), їх філій та інших відокремлених і структурних підрозділів під час виконання трудових обов’язків (крім катастрофи, аварії чи події під час руху транспортних засобів усіх видів) за межами області, де суб’єкт господарювання пройшов державну реєстрацію як юридична особа або фактично перебуває, розслідуються за місцем їх настання.

Згідно з новим Порядком, розслідування нещасного випадку або гострого професійного захворювання комісією підприємства проводиться протягом п’яти робочих днів з дня утворення комісії, а термін роботи комісії зі спеціального розслідування складає п’ятнадцять робочих днів. Як і в попередньому Порядку, наказом роботодавця передбачене подовження строку розслідування у разі виникнення потреби у проведенні додаткових лабораторних досліджень та експертиз для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку за письмовим погодженням з територіальним органом Держпраці. Під час роботи спеці-альної комісії, за необхідності, розслідування може бути продовжене наказом органу, який утворив спеціальну комісію.

За результатами роботи комісії складається акт Н-1 (у разі якщо нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом — акт Н-1/П, якщо не пов’язаний з виробництвом — Н-1/НП). У попередньому Порядку за результатами роботи комісії складалися акти Н-5 і якщо випадок визнавався пов’язаним з виробництвом — Н-1. Роботодавець після складення актів протягом двох днів зобов’язаний розглянути матеріали розслідування нещасного випадку та затвердити примірники актів за формою Н-1; протягом п’яти робочих днів після затвердження актів організувати друкування, тиражування та формування необхідної кількості копій матеріалів розслідування, разом з актами за формою Н-1, їх прошиття та нумерацію; протягом двох робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 видати наказ про вжиття запропонованих комісією заходів до запобігання виникненню подібних нещасних випадків або професійних захворювань та надати його органам та установам, представники яких брали участь у розслідуванні; протягом трьох робочих днів надати акт за формою Н-1 потерпілому або членам його сім’ї чи уповноваженій ними особі.

Отже, новий «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» спростив складання актів розслідування та урегулював деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Віктор САМОЙЛЕНКО,
начальник Одеського міського відділення Управління ВД Фонду соціального страхування України
в Одеській області.

Переглядів: 212
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua