РубрикиБез рубрики

«Агрохолдинги знищать українське село»

Представники «Батьківщини» в Одеській області виступили проти розпродажу української землі

Зняття мораторію на продаж землі — тема, яка давно обговорюється і на київських пагорбах, і в ЗМІ, і поміж людей. Ініціаторами такого законопроєкту стали Президент, уряд і фракція партії «Слуга народу» у Верховній Раді.

Інші ж політичні сили, попри ідеологічні розбіжності, заявляють про передчасність, непродуманість чи й антинародність цього доленосного рішення. Й, очевидно, найпершими й найпослідовнішими опонентами «слугам народу» тут є ВО «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко. Ця політсила із самого початку виступала проти зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, заявляючи про неготовність нашої країни до такого відповідального кроку.

Представники «Батьківщини» — депутат Одеської обласної ради Олександр Барський і заступник голови Одеської обласної організації ВО «Батьківщина» Сергій Веселов (на знімку) — під час брифінгу в інформаційній агенції «Одеса-медіа» обґрунтували позицію, чому саме їхня політсила не підтримує ініціативу монобільшості у Верховній Раді, й аргументовано пояснили, чим загрожує поспішне прийняття такого закону.

Як зазначив Олександр Барський, проєкт, представлений урядом і монокоаліцією «Слуги народу», — це суцільна маніпуляція та обман жителів України. На його переконання, відкриття ринку землі зараз у буквальному сенсі слова призведе до справжнього геноциду сільського населення нашої держави.

— Шматочок землі для фермера — це можливість забезпечувати свою родину. Окрім того, фермери допомагають школам, місцевим громадам, окремим громадянам, які потребують підтримки. Пропоновані ж законопроєкти позбавлять їх усього цього, бо сьогодні монокоаліція, по суті, пропонує продати землю великим фінансово-промисловим агрохолдингам, які встановлять монополію, оскільки лише ці структури зможуть викуповувати землю, — застеріг він.

Депутат зазначив, що зміни справді необхідні, але зважені, продумані, в інтересах держави і людей. Як приклад він назвав досвід Польщі, де є ринок землі, і де держава всіляко підтримує тих, хто господарює на ній.

— Для відкриття ринку необхідно надати українським фермерам доступні кредити й додаткові можливості для розвитку в цій сфері. Інакше агрохолдинги знищать сільськогосподарську галузь країни, знищать україн-ське село, — переконаний Олександр Барський.

Селяни, отримавши на руки гроші (навряд чи це будуть великі суми, такі, яких насправді коштує наша золота земля), скуповуватимуть квартири в містах і перебиратимуться на асфальт. Це загрожує зростанням безробіття, і то значним, та спустошенням сіл.

Заступник голови обласної органі-зації ВО «Батьківщина» Сергій Веселов висловив відверте здивування тим, що чинна влада намагається так хвацько, наскоком, «проштовхнути» законопроєкти. Провідні європейські структури, зауважив, навіть президенти окремих держав радять Україні з цим не поспішати. Чому? Та тому, що ніхто достеменно не знає і не розуміє, кому і за якою ціною дістанеться земля. Однак «Слуги народу» твердо стоять на своєму.

— На 18 жовтня було призначене засідання комітету із земельних питань Верховної Ради. На 14-у годину на нього були запрошені представники аграрного сектору. Проте, нікого не попередивши, 25 членів цього комітету провели засідання о 9-й ранку і 19 з них схвалили законопроєкт для винесення в сесійну залу. Після того як фракція «Батьківщина» виступила проти такого кулуарного обговорення, спікер пан Разумков пообіцяв, що Верховна Рада не розглядатиме законопроєкт до парламентських слухань, які мають відбутися 4 грудня. Однак цей законопроєкт включили до порядку денного, — розповів Сергій Веселов (зауважимо, пресконференція відбувалася у вівторок, а буквально наступного дня «шалений принтер» у залі під куполом видав на-гора очікуваний результат – законопроєкт про роз-продаж найціннішого українського багатства – землі – схвалений у першому читанні).

Представники «Батьківщини» переконані, що ринок землі не можна відкривати доти, доки держава не підтримуватиме належним чином аграрний сектор, допоки не буде прийнята програма розвитку сільського господарства і малого аграрного бізнесу.

— Якщо ми використовуємо землю в національних інтересах, є сенс говорити про відкриття ринку землі, але якщо ми намагаємося її просто продати, тим більше – іноземцям, а гроші проїсти, то, зрозуміло, політичні сили, яким не байдуже майбутнє України, боротимуться проти. І «Батьківщина» тут, як і завжди, буде в перших лавах, — запевнив Сергій Веселов.

Яна СТАСІНА.
Фото авторки.

Переглядів: 299
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua