РубрикиБез рубрики

Незворотність становлення ОСББ

«Я з радістю констатую факт незворотності процесів створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. За минулий рік їх було створено майже півтори тисячі. І нині ОСББ діють у 31583 багатоквартирних будинках. Це — прекрасна динаміка», — наголосила міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Х Всеукраїнського форуму ОСББ, що відбувся у Львові.

За її словами, середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ, становить 17,6%. Наразі серед регіонів за їх кількістю лідирує Херсонська область, де об’єднання створені у 40% багатоквартирних будинків. На другому місці — Тернопільська область (35%).

Серед областей, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ, — Луганська, Харківська та Чернігівська.

Міністр також зазначила, що спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном й обирають керуючих. «Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали керуючих самостійно. Тут лідирує Вінницька область, у якій мешканці 28% багато-квартирних будинків самостійно визначилися з керуючими. На другому місці Хмельницька — 17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків керуючих ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів… Це, звичайно, важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І, думаю, тепер наше спільне завдання захистити його, дати можливість людям реально розпоряджатися своїм майном і відчувати захищеність», — сказала вона.

А ще міністр запевнила, що Мінрегіон і надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ: «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент уточнюватимемо та вдосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибрати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками».

Альона Бабак нагадала, що ОСББ — це інструмент, що дає змогу людям, котрі володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки, через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об’єднання співвласників багато-квартирних будинків.

Переглядів: 370
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua