РубрикиБез рубрики

Усе починається з краплі любові

У Золотій залі Літературного музею 16 жовтня відбувся творчий звіт відомої української поетеси, нашої землячки із Журовки Надії Михайлівни Мовчан-Карпусь, присвячений її ювілейному 75-літтю. Як людина мудра, вона свідомо обрала цю дату, хоч народилася 12 червня. Адже літо — гарячий час, сповнений роботою, а от осінь — пора не тільки весіль...

Отож у залі вільних місць не було: їх зайняли шанувальники таланту поетеси. З пієтетом великим вони вітали і слухали ювілярку. Схвильовано й урочисто отець Олег прочитав «Молитву за Україну». І ця урочистість супроводжувала кожен наступний виступ.

Голова Одеської обласної організації НСПУ Сергій Дмитрієв, крім іншого, назвав Надію Михайлівну однією з найталановитіших українських поетес.

А улюбленець українського читача Олекса Різників сказав високе слово про тему козаччини (що досить несподі-вано) у творчості Мовчан-Карпусь, зокрема про її історичну поему «Стаю на прю».

Одностайними у високій оцінці ювілярки були письменники Микола Суховецький, Олександр Птащенко, народний артист України Богдан Чуфус.

Прозвучало чимало музичних привітань від учнів школи ім. П.С. Столярського та відомого дуету «Доля» у складі народних артисток України Тетяни Буркацької та Лариси Стадніченко (який, до речі, неодноразово співав у нашому краї).

А як хвилююче читали твори бабусі (і прабабусі!) її нащадки — онуки й правнуки! Це було щось...

І сюрприз-новинка подібних заходів: кожен, хто виступав, одержав смачну шоколадку та книжку поезій авторки.

На висоті були і земляки Надії Михайлівни. Голова районної ради Віктор Купченко й автор цих рядків вручили ювілярці хліб-сіль, почесну грамоту та цінний подарунок. І, звичайно ж, квіти.

Розчулена поетка-ювілярка щиро дякувала всім за любов до України, до Слова, до її творчості:

— Обіймаю всіх і пригортаю до серця. Я справді щаслива людина. Вірю в щасливу Україну!

У другій частині заходу відбулася презентація вибраної лірики поетеси «У краплі любові». Це найкращий подарунок, який ювілярка приготувала сама собі до знаменної дати.

А ще гості були щедро почастовані кавою... і не тільки.

На «чужому» ювілеї зустрілись чимало друзів юності. Ділилися радістю, розповідали про себе, фотографувалися. Особлива честь — «увічнити» себе з ювіляркою Надією Михайлівною Мовчан-Карпусь, поетесою, сповненою натхнення, сил і творчих планів.

Тож така зустріч ніколи не забудеться.

Замість післяслова. Вважаю, що примірник вибраного Надії Мовчан-Карпусь «У краплі любові» повинен бути у кожній бібліотеці, а також на поличці кожного справжнього шанувальника поезії.

Сергій МЕФОДОВСЬКИЙ,
вчитель української мови та літератури Ульяновського НВК, відмінник освіти України.
Миколаївський район.

НА СВІТЛИНІ: опора і вірний супутник ювілярки Анатолій Карпусь, голова Миколаївської райради Віктор Купченко, героїня урочистостей Надія Мовчан-Карпусь, доктор фізико-математичних наук, член НСПУ Олександр Птащенко, педагог і письменник Сергій Мефодовський.

Переглядів: 266
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua