РубрикиБез рубрики

Реванш ненависті?

Україна ослаблена всередині, тому що за п’ять років після Революції Гідності суспільство розколюють роз’єднаність і нетерпимість, заявив колишній в’язень Кремля, кінорежисер Олег Сенцов, виступаючи на Форумі єдності в Маріуполі.

«Я добре пам’ятаю, як це було тоді (на Євромайдані. — Ред.), тієї зими, коли ми спілкувалися один з одним ввічливо, коректно, відкрито і чесно. Я пам’ятаю те світло й тепло, які були між людьми. Це все допомагало мені всі п’ять років. Я знав, заради чого я ризикував, я знав, заради чого сиджу. Я знав, для чого я це роблю. Це мені допомагало. Приїхавши і побачивши поступово, що відбувається в нашому суспільстві, я виявив, на мій превеликий жаль, що ми все це втратили. Революція Гідності перетворилася на контрреволюцію ненависті, як би гірко це не звучало», — цитує Олега Сенцова «Укрінформ».

За його словами, ми дуже агресивні один до одного, ми дуже роздроблені, ми нетерпимі до будь-якої думки — своїх сусідів і близьких, у яких одна й та ж сама мета.

«Ми трошки не сходимося в нашому розумінні майбутнього України — і ця людина є для нас ворогом. Це неправильно. Так не можна. Навіть маленька країна, яка єдина всередині, здатна перемогти зовнішнього агресора, який є у нас. Роздрібнена країна, де воюють один з одним усередині, не здатна перемогти нікого», — підкреслив кінорежисер.

Він зазначив, що «ми — різні, і в цьому наша сила»: «Ми ніколи не станемо монолітним арабським народом, жодному лідерові не вдасться тут побудувати авторитарну державу, тому що ми — різні. Це добре. Але ми маємо поважати один одного, людей, у яких інша думка, які бачать по-іншому майбутнє України, які такі ж, як ми, українці. Без поваги не буде нічого». Водночас додав: «Що стосується мене особисто, то для мене ідентифікація своїх відбувається за одним простим запитанням: «Чий Крим?». І кожна людина буде для мене своєю, якщо вона на це запитання відповідає: «Крим — це Україна».

Свій виступ Олег Сенцов назвав «Третя проблема». Дві інші проблеми — це Путін і російська агресія, а також корупція. «Я про них знав, ще перебуваючи там. Але лише повернувшись сюди, вже півтора місяця перебуваючи в Україні, серед українців, вдома, я побачив і третю проблему — і це ми самі», наголосив він.

Переглядів: 214
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua