РубрикиБез рубрики

Театральні вечори з Едігною і Роксоланою

Цими днями у камерному залі Одеського культурного центру Київський національний університет культури і мистецтв показав виставу «Святі» за новелами Василя Стефаника.

Нагадаємо, саме ця робота була удостоєна головного призу фестивалю театрів «Молоко» 2019 року як найкраща постановка на камерній сцені. А режисерка та виконавиця однієї з ролей Ірина Панів отримала відзнаку «За кращу жіночу роль».

Звернення до такого складного матеріалу, як новели Василя Стефаника, якого Іван Франко називав «абсолютним паном форми», зобов’язує і покладає відповідальність. Автор володів надзвичайним умінням вкладати у короткі тексти максимум виразності. Його вважали творцем та засновником напрямку експресіонізму, який передбачає зображення внутрішніх глибинних процесів через зовнішнє.

На сцені — трійко героїв: старенька бабця, молода жінка та її чоловік. Їхні буденні історії, їхні біди та гріхи чіпляють за живе. Їхні трагічні монологи та діалоги й складають основу вистави. Троє дівчат у віночках, що, скоріше, нагадують німби, створюють звуковий супровід постановки, а це не лише народні, ритуальні пісні — вони майстерно передають звуки навколишньої природи, занурюючи глядачів в атмосферу сценічного дійства. А воно — про важливі, універсальні аспекти людського буття: любов, долю, війну, батьківщину, життя та смерть.

Постановка, стримана за формою, загострює трагічне світосприйняття героїв і виглядає наче їхні сповіді. Новели Василя Стефаника у талановитому виконанні київських акторів стають сучасними й актуальними у нинішніх реаліях, коли вічні теми загострилися через те, що йде війна…

Одеський культурний центр часто радує глядачів театральними родзинками. От і 1 листопада о 19.00 тут буде показаний історичний перформанс «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння» за драматичною поемою Олександра Іранця.

Історія внучки Ярослава Мудрого — надзвичайна, насичена і карколомними пригодами, і яскравими легендами, що нагромадилися за століття. Подейкують, що Едігна дуже хотіла втекти з Парижа, її вабило місто діда — Київ. Живучи у Франції, внучка князя Ярослава і донька короля Генріха І отримала чудову освіту, але відмовилася від примусового шлюбу і все-таки втекла. За легендою, Едігна, подорожуючи, поселилася в дуплі старої липи і провела там майже три десятиліття, як черниця в келії. Вона навчала дітей, лікувала місцевий люд, навертала до християнської віри. Ще за життя Едігни вдячні селяни збудували на її честь храм, у яковому й похоронили свою смиренну навчительку-рятувальницю, навіть не здогадуючись про її справжнє походження. У 1600 році римо-католицька церква проголосила Едігну блаженною. Вшановує її і греко-католицька церква.

У виставі-перформансі задіяні знані митці — Євген Нищук, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березнюк, Тарас Компаніченко. Режисер-постановник та продюсер проєкту Федір Баландін. Головні ролі виконують Ірма Вітовська (Анни Ярославна) та Анастасія Блажчук (Едігна).

А в суботу, 2 листопада, до Одеси з виставою «Роксолана» завітає київ-ський театр тіней «Папасоні» Історична драма «Роксолана» у їх виконанні (початок о 18.00)., поза сумнівом, надовго залишить яскравий спогад у пам’яті тих, хто її побачить.

Актори, майстерно поєднуючи драматургію, пластику та гру світла і тіні, занурять глядачів у світ напівтонів та емоцій. В основі вистави — знаменита історія української дівчини, яка втратила сім’ю та батьківщину, але не зламалася і навіть у ворожому оточенні зуміла завоювати любов і владу… Режисер — керівник театру «Папасоні» Андрій Лелюх.

Одеський культурний центр запрошує всіх на чудові театральні вечори 1 та 2 листопада за адресою: вул. Василя Стуса, 2а.

Ольга ФІЛІПППОВА.

Переглядів: 231
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua