РубрикиБез рубрики

Чисті почуття — чисте мистецтво

Із 12 жовтня, як уже повідомляли «ЧН», в Одеському літературному музеї триває виставка живопису Наталії Бережної (на знімку).

Є такий живопис, який одразу пригортає нашу увагу, і ми не можемо одразу пояснити, чому. Чи то дивний колір, чи бездоганна композиція, чи внутрішня емоційність? А може, і перше, і друге, і третє разом?

Саме так, і навіть не з першого погляду, а з пів погляду, захоплює виставка Наталії Бережної. Жіночні, емоційні й вишукані роботи не копіюють реальність, а доповнюють та розширюють її. Реальний світ стає лише відправною точкою для подальшого творення. Ось натюрморти, де бачимо польові квіти, але вони, пропущені крізь серце та пензель мисткині, стають декоративними і стилізованими, ніби мозаїчні узори калейдоскопу.

Мозаїчні та декоративні мотиви не випадково з’являються на роботах Наталії, адже вона, закінчивши художнє училище ім. М.Б. Грекова та художньо-графічний факультет педінституту ім. К.Д. Ушинського, довгий час працювала в техніці монументального живопису, створювала мозаїки та вітражі. Серед її монументальних робіт слід відзначити вітражі в Одеській обласній дитячій лікарні, мозаїки в санаторії «Куяльник», мозаїку «Материнство» на фасаді пологового будинку №7. Масштабний та величний монументальний живопис потребує від митця особливої уваги для його органічного поєднання з архітектурою, що, у свою чергу, навертає художника до заглиблення в структуру мови та пошуку її ясності й чистоти.

Нинішня виставка виразно демонструє наснагу та радість творчого піднесення, що втілилося в гармонійний станковий живопис і неповторну графіку Наталії Бережної.

Лейтмотив експозиції — легкість та піднесеність. Це виражено, по-перше, в чистих кольорах, а по-друге, у тому, що художниця вільно переходить від динамічних абстракцій до предметного живопису. І є в цьому дивні елементи невимушеності та гри, але щирої та чесної, яка йде від самого серця, від найчистіших почуттів!

Персональна виставка художниці, а це водночас сповідь про себе та вихід за власні межі, стала значущою подією у мистецькому житті Одеси.

Катерина ЄРГЄЄВА,
провідний науковець
Одеського літературного музею.

Переглядів: 304
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua