РубрикиТема дня

Отруйна таблетка Кремля

Новина про те, що Україна погодилася на умови врегулювання конфлікту на Донбасі, відомі як «формула Штайнмаєра», викликала суперечливі реакції у світі. Деякі оглядачі вбачають у цьому кроці надію на завершення п’ятирічного кривавого конфлікту. Інші кажуть, що поза самою формулою, яку висунув тоді ще міністр закордонних справ Німеччини, а нині її президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, є багато запитань, на які нема відповідей. Перші оцінки знаних у світі експертів зібрало Радіо «Свобода» (https://www.radiosvoboda.org). Ось кілька з них.

МЗС Німеччини в мережі Twitter цитує слова свого міністра Гейка Мааса, який вважає, що ця згода України «відкриває наступні двері»: «Мені приємно, що сьогодні конструктивна атмосфера Тристоронньої контактної групи в Мінську призвела до великого сподівання на прогрес. Вона відкриває двері для подальших етапів».

Але вже у першому ж коментарі до цього твіту німецький журналіст Юліан Рьопке запитує: «Де поступки з боку Росії щодо України? Чи лише Україні потрібно піти на поступки, щоб Німеччина та Франція були задоволені?».

Про те, що поступок Росії в цьому процесі і не передбачається, а Київ про врегулювання на Донбасі домовлятиметься не з Москвою, а з підтримуваними Кремлем бойовиками угруповань «ДНР» і «ЛНР», пише постійний представник Росії при ОБСЄ Олександр Лукашевич.

Згоду України на «формулу Штайнмаєра» привітали в ЄС, сподіваючись, що вона може привести до подальших зусиль з метою виконання Мінських домовленостей у повному обсязі.

А от колишній посол США в Росії Майкл Макфол висловлює сумнів, що «формула Шайнмаєра» наблизить мир на Донбасі: «Формула Штайнмаєра здається мені дуже ризикованою. Хіба не було б краще, щоб спершу Росія покинула Україну… а вибори — другі?.. Я побоююся, що вибори посилять російські сурогати».

Російський оглядач і колумніст Леонід Рагозін пише з Лондона, що й так ясно, хто може перемогти у «найчесніших виборах» на окупованій частині Донбасу — ті ж самі проросійські політики, що перемогли на неокупованій частині Донбасу і які раніше були союзниками Януковича, так що для Кремля там усе в порядку.

Історик та публіцист Тарас Кузьо характеризує «формулу Штайнмаєра» як «формулу Путіна», яка матиме такі ж наслідки для України, як Мюнхенська угода для передвоєнної Чехословаччини… Це призведе до більшої війни, а не до спокою.

Канадський аналітик українського походження Арі-яна Ґіць вважає, що в першу чергу українці самі мають захищати свої інтереси: «Жоден українець, який себе поважає, не повинен прийняти цю принизливу отруйну таблетку Кремля. Це наруга над усіма життями, які були пожертвувані, захищаючись від російської навали».

Переглядів: 1977
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua