РубрикиЗдоров’я

Пінне зло

Як ви здогадалися, йдеться про пиво — напій, який останнім часом посилено пропагують компанії, що займаються його виробництвом. Скрізь реклама переконує: пиво — це класно, стильно, смачно, головне — правильно вибрати сорт. Найзатятіші пивомани можуть запевнити вас, що пиво дуже корисне, і що його на початку ХХ століття навіть приписували як ліки. Так, приписували, але в дуже малих дозах — по ложечці...

Факт залишається фактом: пиво містить алкоголь, і від цього нікуди не дінешся. У пляшці 6-відсоткового пива вміст спирту приблизно відповідає 60 грамам горілки. Мало? Іноді цілком достатньо, щоб протоптати шлях до алкогольної залежності. Пивовари і багато шанувальників пінного напою стверджують, що пивного алкоголізму не існує. Та існує, просто відповідного терміна у медицині нема! Лікарі-наркологи стверджують: якщо людина регулярно вживає пиво і ставиться до нього як до прохолоджувального напою зразка кока-коли, а також регулярно прагне з його допомогою перебувати в легкому сп’янінні, то цілком можна говорити про алкоголізм пивного походження.

Особливо модним стало вживати пиво без міри серед молоді. Кожен третій підліток в Україні випиває його до трьох літрів на день! У це важко повірити... Втім, досить увечері прогулятися Одесою, щоб пересвідчитися, що більшість молодіжних компаній «заряджається» на ходу з пивної банки чи пляшки.

Той, хто вважає пиво корисним для здоров’я напоєм, напевно не знає, що у великих кількостях воно діє як клітинна отрута і «б’є» по мозку, серцю й печінці. Недаремно у рентгенологів є термін — «пивне серце». При зловживанні пивом з’являються міокардіострофія, цироз печінки, гепатит. При пивній алкоголізації клітини мозку вражаються важче, ніж при горілчаній.

Як стабілізатор піни в пиві використовують кобальт, що є серйозним токсичним чинником. Саме він зумовлює патологічні зміни в серці, запальні процеси у стравоході та шлунку. Чоловік, який споживає багато пива, ризикує своїми потенційними можливостями, оскільки придушує вироблення статевого гормону. Як наслідок можуть активно збільшуватися стегна, груди, живіт. У хлопчиків і юнаків формування скелета взагалі може відбуватися за жіночим типом (широкий таз, вузькі плечі, посилення росту грудних залоз). У жінок, що захоплюються цим напоєм, зростає ймовірність захворіти на рак грудей. Якщо пиво споживає мати, яка годує дитину, то у немовляти можливі епілептичні судоми.

Хочеться нагадати, що у дітей та підлітків алкоголізм розвивається швидше, ніж у дорослих, і проходить важче. До речі, самі пивовари виступають за обмеження продажу пива неповнолітнім, але поки що, включаючи телевізор, ми отримуємо чергову порцію брехливого навіювання про пінний напій. Одне пивне покоління вже росте. А що буде з наступним?

Переглядів: 1819
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua