РубрикиБез рубрики

Книжка на лаві підсудних

2 жовтня Дарницький суд міста Києва вирішуватиме долю видання «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані. Позивачем у справі виступає Віктор Медведчук — колишній адвокат Стуса і нинішній нардеп. Відповідачів одразу троє — автор збірки, її видавець і друкарня, яка виготовила книжки. Вимога Віктора Медведчука — повністю заборонити розповсюдження новодруку, інформує «Український погляд».

Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва Vivat: «Справа Василя Стуса» — це не художній твір, а збірка архівних документів. Вона не містить недостовірної інформації, не порушує норм закону, моралі та громадського порядку. Тож вимога про заборону видання — це не захист ділової репутації, а спроба прямого тиску на свободу слова в Україні».

Видавництво Vivat та журналіста Вахтанга Кіпіані вже підтримала літературна спільнота, в тому числі Асоціація видавців та книгорозповсюджувачів. У спілці впевнені: рішення суду стане маркером, який покаже: свобода слова в Україні є декларованою чи реальною цінністю. Крім того, на думку очільників асоціації, рішення суду на користь Медведчука може стати негативним прецедентом для вітчизняних авторів, які працюють над біографічними та історичними творами.

Нинішній нардеп Віктор Медведчук у 1980-у виступав захисником відомого українського поета Василя Стуса в суді у справі за «антирадянську пропаганду». Результатом процесу для письменника став звинувачувальний вирок: 10 років примусових робіт і 5 років заслання. До звільнення Василь Стус не дожив — у 1985-у помер, за офіці-йною версією, через проблеми із серцем. Сучасні історики розглядають три версії смерті Стуса: серцевий напад, самогубство або навмисне вбивство. Біографи письменника та історики відзначають і виключну роль адвоката Віктора Медведчука у справі дисидента. Саме в цьому контексті нардеп згадується у книжці Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Автора і видавця Медведчук звинувачує у розповсюдженні недостовірної інформації та у завданні шкоди діловій репутації. Захист усі звинувачення відкидає.

Анастасія ШВЕЦЬ,
прес-секретар видавництва Viva.

Переглядів: 349
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua