РубрикиБез рубрики

Картопляний ажіотаж

Ціна картоплі зросла вдвічі, подекуди і втричі. Продають її по 10 грн/кг на гуртових ринках, уроздріб – значно дорожче. Подейкують, ніби під Новий рік за кілограм відбірної бульби правитимуть навіть 40–50 гривень.

Наразі, інформує головний фермерський сайт країни «Куркуль», ціни на картоплю у нас залишаються найвищими не лише в Європі, а й у Євразії. Оптова зараз коливається від 7 до 10 грн/кг.

Здавалося б, ціни повинні знижуватися, адже почалося збирання пізніх сортів у професійних господарствах, які мають від 10 до 500 і більше гектарів картоплі, викопали вирощене і люди на своїх городах, відтак пропозиція продукції на ринку нині близька до максимальної. Однак ціни не лише не падають, а й навіть мають тенденцію до зростання.

Для порівняння: в Росії сьогодні картоплю можна купити в два з половиною раза, а в Білорусі — вдвічі дешевше, ніж в Україні. Не дивно, що така істотна цінова різниця провокує імпорт. І він, за даними аналітиків, продовжує збільшуватися щодня, бо ж заробіток для трейдера виходить дуже непоганим.

«Ціни на картоплю до середини вересня не завжди на мінімальному рівні за сезон. Дуже часто вони продовжують знижуватися до кінця жовтня, поки виробники розпродають продукцію, яка не підлягає тривалому зберіганню, і йде активний процес бартерного обміну картоплі у населення північних областей країни на інші товари», — зазначила Катерина Звєрева, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Аналітики УПОА зауважують, що такої високої ціни (у гривні) на картоплю у вересні, як нинішня, на ринку ще ніколи не було.

«У середині вересня 2010 року ціни на картоплю досягли 4 грн/кг. Це за курсом валют тоді перевищувало 0,5 долара за кілограм, тобто в доларах ціна була вищою, ніж зараз. Однак тоді вона дещо знизилася у другій половині вересня 2010-го та в жовтні і знову почала зростати лише в січні наступного року. Приріст ціни з квітня до вересня склав тоді 35%», — додала Катерина Звєрева.

Аналітики очікують, що ажіотаж на ринку картоплі й далі розкручуватиметься засобами масової інформації, а це може привести до збереження високих цін. Це гратиме на руку тим фермерам, які «під шумок» отримають хорошу ціну за ту продукцію, що не підлягає тривалому зберіганню. Недосвідчені споживачі, закупивши таку картоплю, швидше за все, вже через кілька тижнів частину її просто викинуть.

Переглядів: 361
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua