РубрикиБез рубрики

Чумацьким шляхом до Куяльника

Децентралізація — це та з реформ, яку й досі найбільше обговорюють у суспільстві. Бо об’єднання територіальних громад дало можливість залучити гроші в ті населені пункти, в яких раніше їх не було. За ці кошти відбудовують школи, дороги, амбулаторії, розвивають культурну і спортивну інфраструктури.

Втім, ОТГ мають й інші можливості. Скажімо, Красносільська об’єднана територіальна громада взяла участь у конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста — великі враження», засновником якого є Міністерство культури України, і зі своїм етнофестивалем «Чумацький шлях» здобула перемогу. Тож минулими вихідними українці змогли релаксувати на березі Куяльницького лиману.

Перша частина фестивалю мала назву «Сіль», бо це той продукт, за яким чумаки з різних куточків України валками тягнулися до Куяльницького лиману. Й до сьогодні тут збереглися міцно вбиті у дно дубові палі, що пам’ятають чумаків.

У програмі фестивалю були екскурсії, дитячі розваги, фуд-корт, фотозони, катання на конях, майстер-класи з ковальства, гончарства, плетіння з природних матеріалів, виготовлення картин із солі, виробів з воску, показові виступи з бойових мистецтв (рукопашного, шабельного, силового) тощо.

Зважаючи на те, що безмежно гарна локація на березі Куяльницького лиману знаходиться за містом, на фестиваль організували безкоштовний трансфер.

Та всі ці розваги — лише гарний привід зібрати багато люду в одному місці. Бо головним лейт-мотивом проведення заходу було прагнення вкотре нагадати: Куяльницький лиман — гине!

Вчителька історії Першотравневого НВК Галина Лесько підкреслила: «Ми зацікавлені в тому, щоб фестиваль був не просто видовищем, а майданчиком для привернення уваги до проблеми втрати лиману».

Ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко раніше неодноразово заявляв: стихійні звалища та засмічені береги призводять до того, що хімічні й бактеріологічні нечистоти потрапляють у Куяльник. Ще одна біда: рівень води у лимані катастрофічно падає. І це загрожує остаточною загибеллю унікальної рекреаційної зони.

Лиман потребує прісної води. Його з’єднання з морем і насичення морською водою було тимчасовим заходом, поки не організують подачу прісної води. Відтоді минуло п’ять років, але й досі Куяльник не дочекався води з річки-тезки, яка впродовж віків живила його.

Та не тільки питання екології турбують організаторів «Чумацького шляху». На думку громадського діяча Сергія Гуцалюка, у контексті фестивалю україн-цям вдається відходити від комуністичної ідеології, повертатися до своїх історичних джерел. Бо децентралізація — це ще й декомунізація нашого культурницького простору.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 399
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua