РубрикиБез рубрики

Кожен гриб — на свій штиб

Початок осені — час активного збирання, заготівлі та продажу грибів. На території України зустрічаються близько 80 їх видів, шкідливих для здоров’я людини, з яких 20 — небезпечні для життя. І щороку сотні людей отруюються грибами.

Щоб цього не сталося, Одеський обласний центр здоров’я нагадує основні правила безпеки «тихого полювання», купівлі і вживання в їжу цих дарів природи.

 1. Збирайте в лісі тільки ті гриби, у яких ви точно впевнені, що вони їстівні.
 2. Ніколи не збирайте і не вживайте в їжу старі або дуже молоді гриби, у яких нечітко виражені зовнішні ознаки, а також червиві і слизькі.
 3. Не збирайте гриби вздовж автомобільних і залізничних шляхів, поблизу промислових підприємств, звалищ.
 4. Не збирайте гриби під час посухи, бо вони втрачають воду і накопичують токсини.
 5. Не вживайте в їжу сирі гриби.
 6. Не купуйте гриби на стихійних ринках і в невстановлених для торгівлі місцях.
 7. При купівлі грибів на міських ринках обов’язково вимагайте довідку лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи ринку.
 8. У продаж допускаються тільки свіжозібрані їстівні гриби, розсортовані за видами, ретельно очищені від землі, сміття, шкідників, цілі і не прим’яті. Продавець повинен точно знати їх назви. Забороняється продаж суміші з різних видів.
 9. Категорично заборонено реалізацію на ринках і в торговельній мережі продукції з грибів домашнього приготування — смажених, солених, маринованих, грибної ікри, салатів та інших продуктів із подрібнених грибів.
 10. Переробляти і заготовлювати зібрані гриби необхідно в день збирання. Пам’ятайте, що це продукт, який швидко псується, відтак довго зберігати його не можна, особливо в теплі.
 11. Причиною отруєння можуть бути неправильно заготовлені гриби. Небезпечно маринувати або солити їх в алюмінієвому, глиняному, глазурованому та оцинкованому посуді — це може спричинити отруєння.
 12. Готові страви з грибів зберігайте в холодильнику в емальованому посуді, але не більше доби.
 13. Уникайте повторного використання і розігрівання грибних страв, особливо з картоплею. Отруєння часто бувають від зіпсованої або неправильно приготовленої їжі з їстівними грибами, а не від отруйних грибів.
 14. Не перевіряйте отруйність грибів домашніми методами (за допомогою срібної ложки і т. ін.). Ці методи не є надійними.
 15. Гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім. Не можна вживати їх вагітним та жінкам, які годують груддю, а також людям з будь-якими шлунково-кишковими захворюваннями, патологіями печінки і нирок.
 16. Щоб убезпечити себе і свою родину від можливих неприємностей, краще взагалі вживати лише штучно вирощені гриби, яких предостатньо у продажу. Така продукція проходить суворий контроль, у тому числі й радіологічний та на вміст токсинів.

І все ж…

Якщо після вживання грибів з’явилися симптоми отруєння — загальне нездужання, нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі, розлад шлунку — негайно викликайте «швидку допомогу».

До прибуття «швидкої», щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм, необхідно промити шлунок — дати випити хворому 5—6 склянок кип’яченої води, а потім викликати блювоту. Процедуру повторювати кілька разів. Коли промивні води стануть чистими, прийняти активоване вугілля або інший сорбент. Після надання першої допомоги дайте випити потерпі-лому міцний чай або злегка підсолену воду для відновлення водно-сольового балансу.

Важливо: не викидайте недоїдені гриби. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

До приїзду лікаря забороняється вживати будь-які ліки та їжу, особливо алкогольні напої або молоко — це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Будь-які види самолікування вкрай небезпечні! Зволікання з викликом лікаря часто стають причиною загибелі людей.

Переглядів: 292
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua