РубрикиБез рубрики

Місто майбутнього: неземна розкіш і тотальний контроль

Наслідний принц Саудівської Аравії планує звести у пісках футуристичне місто майбутнього, в якому передові технології поєднуватимуться з постійним наглядом за всіма і кожним.

Уже три роки наслідний принц Мохаммед бен Салман працює з командами консультантів, щоб перетворити своє бачення міста майбутнього у реальний проєкт з бюджетом у 500 мільярдів доларів. Місто-державу Neom передбачається звести у нині пустельному північно-західному куточку Саудівської Аравії. Втім, пустелі там не буде: принц планує використовувати технологію «посіву хмар», щоб викликати дощі, замінити пісок родючим ґрунтом і дозволити вирощувати злаки та свіжі фрукти-овочі. Ті ж, кому фермерські ринки не цікаві, завжди зможуть пообідати в ресторанах, відзначених зірками Мішлен.

Щодо інших цікавих особливостей міста майбутнього, то це школи з учителями-голограмами, покоївки-роботи, літаючі таксі, острів у стилі «Парку Юрського періоду», піски, що світиться в темряві, навіть штучний Місяць, який щоночі з’являтиметься на небі, — просто тому, що так хоче сам спадкоємний принц.

Виконавчий директор Neom Надмі аль-Наср розповів в інтерв’ю, що проєкт складається з речей, які орієнтовані на майбутнє. Якщо йдеться про технології, то тільки про передові, причому настільки, що деякі з них ще розробляються, а деякі й зовсім існують лише на папері.

Утім, на 2300 з лишком сторінках конфіденційних документів планування, вивчених редакцією The Wall Street Journal, описані й інші, аж ніяк не райдужні перспективи. Там і насильницьке переселення місцевого населення, і створення клінік з редагування генів людини і, зрозуміло, тотальний державний контроль. Судячи з усього, техномісто майбутнього більше нагадуватиме антиутопію Орвелла. Усередині нього «постійно здійснюватиметься спостереження за громадянами», а це означає, що куди б ви не пішли — на пляж, у ресторан чи в бізнес-центр — камери, розставлені на кожному розі, та безпілотники із системою розпізнавання осіб завжди підкажуть, де вас знайти.

Переглядів: 311
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua