РубрикиБез рубрики

З молдовськими номерами? Та ні, взагалі без номерів...

Одеса з її чорноморським узбережжям упродовж багатьох років залишається улюбленим курортом для туристів із Молдови. Дві-три години автобусом, поїздом чи власним авто – і можна спокійно насолоджуватися морськими та сонячними ваннами у гостинній Одесі-мамі…

Втім, спокійно насолоджуватися іноді не дуже виходить.

– Я служив тут в армії, – розповідає Сергій, викладач Кишинівського університету, – тож поїздка до Одеси для мене – це, перш за все, насолода прогулятися знайомими місцями, поплавати у Чорному морі, сходити до театру чи відвідати якусь культурну подію, яких у вас завжди чимало.

Минулої суботи Сергій разом з друзями раненько вирушив до Одеси власним авто, щоб цілий день провести на пляжі, а ввечері сходити до театру. Приїхавши на узбережжя, хлопці залишили машину на платній парковці й пішли купатися. Коли ж повернулися до автівки, побачили, що на ній нема номерів. Ні спереду, ні ззаду. Паркувальник відкараскався, сказавши, що не помітив, як зняли номери, і що за це він, зрештою, не відповідає. Машину ж, мовляв, не вкрали…

На лобовому склі жувальною гумкою був приклеєний папірець із номером телефону. Пропонувалося подзвонити й отримати свої номерні знаки. За викуп, звісно.

Проте, туристи з Молдови не повелися на провокацію і вирушили машиною у найближче відділення поліції. Черговий знав про цю схему.

– Ви не перші, – «втішив» потерпілих. – Особливо потерпають туристи з найближчого зарубіжжя – Білорусі та Молдови. Злодії сподіваються на те, що з ними легко буде домовитися. Дехто з гостей навіть знімає номери і носить їх із собою, щоб не спокушати аферистів.

 – Але ж у нас є номер телефону – можна спіймати злодія «на гарячому», – запропонував Сергій поліцейському. Якщо ми зараз йому подзвонимо й домовимося про зустріч, ви зможете його затримати!

 – А вони вам скажуть, що знайшли ваші номери, і що ви їм зробите? – запитально відповів черговий.

Тобто займатися розслідуванням цієї справи одеські правоохоронці відмовилися, хоча заяву й прийняли… Закордонним гостям видали довідку про те, що вони можуть перетинати кордон без номерів, оскільки втратили їх в Одесі.

 – Ми тепер круті, і нас усі боятимуться! – посміювалися пасажири авто без номерів, повертаючись додому. – Бо ж в Італії без номерів їздять лише мафіозі «на розбірки», а тут ми, звичайні молдовські вчителі, удостоїлися такої честі…

– А за номери я принципово не платитиму, – зізнався Сергій. – Не хочеться годувати злодіїв, хоча й просили вони небагато – 500 гривень. Вдома, у Молдові, замовлю нові, які коштуватимуть близько 350 гривень на українські гроші.

 А от чи захочуть ці гості з Молдови знову навідатися до Одеси? Навряд чи. Такі «сюрпризи» не додають ні радості, ні здоров’я, ні приємних вражень, за якими вони, власне, і їхали до нас…

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 283
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua