РубрикиБез рубрики

Звідусіль

Іспанський Стоунхендж

Через сильну спеку й посуху в Європі висихають річки, озера та водосховища. Дно одного з пересохлих водосховищ біля іспанського містечка Касерес і подарувало місцевим жителям «новий Стоунхендж».

Культова споруда, ймовірно, була зведена кельтськими племенами, що проживали свого часу на Піренейському півострові. Місцеві ЗМІ вже прозвали знахідку «новим Стоунхенджем».

Радіовуглецевий аналіз показав, що вік будівлі — не менше чотирьох тисяч років. Іспанський мегаліт складається із 144 гранітних каменів, деякі з них заввишки два метри. Як і у випадку із Стоунхенджем, його іспанський колега має кругову структуру.

Де саме були видобуті камені і як були доставлені до цього місця, археологи поки що пояснити не можуть. Утім, припускають, що «іспанський Стоунхендж» міг бути не тільки храмом, а й майданом для торгівлі, бо розташовувався неподалік від річкового броду.

Що найцікавіше: вперше цю магалітичну споруду ще в середині 1920-х описав німецький археолог-аматор Хуго Обермайер, але тогочасних офіційних учених вона не зацікавила. Відтак при створенні водосховища у 1963 році її затопили.

«Змія»-рятівник

Інженери з Массачусетського технологічного інституту створили «робота-змію» на магнітному управлінні, який здатний маневрувати найвужчими артеріями й допоможе запобігати смерті внаслідок інсульту та аневризми, повідомляє портал Naked Science.

Завдяки феромагнітним доменам і гідрогелю, що зменшує тертя більш як у десять разів, ниткоподібний робот розміром менше міліметра під керуванням лікаря може, як змія, плавно пересуватися судинами в тілі та мозку. Сердечник пристрою виготовлений з нікель-титанового сплаву, здатного згинатися, а потім повертатися до своєї природної форми.

Нова розробка в поєднанні зі сучасними ендоваскулярними технологіями дозволить швидше й ефективніше лікувати важкодоступні ділянки головного мозку.

57-й, нерозтоптаний

Житель німецької столиці, який має 57-й розмір ноги, потрапив через це до Книги рекордів Гіннесса.

«Ларсу Мотца лише 16 років і йому потрібний 57-й розмір взуття. Через такі надзвичайно великі ноги берлінець і потрапив до Книги рекордів Гіннесса», повідомляє web.de.

Пошук взуття є справжньою проблемою для хлопця. Здебільшого його доводиться шити на замовлення. Вартість, звісно ж, також ексклюзивна — близько 1200 євро за пару, розповіла мати Ларса Анке. Допомагає медична страховка, яка виділяє гроші на одну пару взуття на рік, а бюро зайнятості придбало для майбутнього столяра спеціальні захисні черевики за 1800 євро.

Утім, великі ноги — не тільки великі витрати, вони ще й завдають проблем у повсякденному житті. Зокрема, Ларс не може займатися такими видами спорту, як футбол або баскетбол. Навіть отримання водійського посвідчення стане проблемою: ноги — завеликі для педалей. А ще в деяких аеропортах хлопця просять зняти взуття, бо не вірять, що ноги можуть бути такими великими, а відтак підозрюють, що в ботах щось сховано.

Переглядів: 173
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua