РубрикиБез рубрики

Одесі — 604+

Давно не була на так званому дні народження Одеси. Надто гамірно, не надто висококультурно. Та й дата народження нашої Причорноморської перлини аж ніяк не та, яку тут прийнято святкувати велелюдно.

Та цьогоріч якраз у ці дні приїхали на Одещину на відпочинок однокласниці. Рідко бачимося, бо вони — на Львівщині, а мене майже чверть віку тому журналістські стежки привели сюди, у південний край. «Давай, — зателефонували, — зустрінемося, тим більше, що нагода є: побачимо Одесу святкову».

Людей ввечері, якраз тривав концерт, на Дерибасівській, Приморському і Потьомкінських справді було дуже багато. Ідучи поруч, щоб щось сказати одна одній, треба було кричати. Гармидер.

Одна з однокласниць — географ за освітою — вельми здивувалася, почувши, що Одеса святкує 225-ліття: «Та як може місто-порт, розташоване на перетині таких торговельних шляхів, бути настільки молодим? Зовсім поруч — мегаполіси з тисячолітніми історіями, а Одесі — лише 225?».

Звісно, я розповіла своїм подругам про історію нашого міста і про казус з Катериною ІІ, яка, перейменувавши твердиню і порт, що тут вже віками стояли, чомусь вважається їх засновницею.

Аж раптом у нескінченному потоці людей зустрічаємо активістів з громадської організації «Одесі — 600+», які з відповідними плакатами зорганізували біля Дюка і на Думській флешмоб та провадили просвітницькі бесіди з містянами й гостями. Василь Дяченко, Світлана Завальна, Валерій Ліверінов та їхні однодумці розповідали одеситам і всім, хто хотів почути, правду про минувшину нашої багатонаціональної Південної перлини України.

Набувши нових знань про Одесу, набравшись гарних вражень від відпочинку у Курортному (бо й господарі, де зупинилися, виявилися привітними, і море чистим та лагідним) поїдуть мої однокласниці додому, на Західну Україну, де, хто бував, той знає, завжди раді гостям і з Півдня, й зі Сходу нашої великої держави.

Ольга СІРА.

Переглядів: 274
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua