РубрикиБез рубрики

Діджиталізація, інклюзив та «абетка для директора», або Новий навчальний рік очима педагогічної спільноти

Напередодні 1 вересня відбулася серпнева конференція педагогічних працівників. Обговорювали виклики та перспективи в галузі, реформи, а також зарплати вчителів, вихователів у дитячих садочках і викладачів профосвіти

В Одеській області функціонують 816 закладів загальної середньої освіти. У вересні дітей зустрічатимуть 1300 перших класів, а це — 29 тисяч учнів. Випускників у нинішньому навчальному році — трохи більше 11 тисяч.

За цей рік була проведена й зараз продовжується робота з діджиталізації (з англійської digitalization — буквально «оцифровування», тобто переведення всієї інформації на цифрові технології) освітнього простору. Крім того, придбано обладнання для предметних кабінетів української мови та літератури школам з мовами національних меншин. До інтернетної мережі підключено всі заклади загальної середньої освіти, а 89 відсотків з них забезпечено Wi-Fi.

372 шкільні автобуси здійснюють підвезення майже 16 тисяч учнів до навчальних закладів. У 2019-у придбано чотири автобуси на загальну суму 7,8 мільйона гривень, а до кінця року планується закупити ще 21.

Упродовж 2018—2019 навчального року відкрито 38 інклюзивно-ресурсних центрів, а також створено обласний центр підтримки інклюзивної освіти на базі комунального закладу «Одеська академія неперервної осві-ти». Вони мають стати потужними осередками для раннього виявлення та надання своєчасної допомоги дітям з особливими потребами за місцем проживання.

Триває процес модернізації професійно-технічної освіти та створення сучасних професійних кластерів. Свої двері відчинили для студентів 60 закладів вищої освіти.

Очільник Державної служби якості освіти Руслан Гурак повідомив: цього року скасована державна атестація шкіл. Ця система мала безліч недоліків. Тож на заміну їй діятиме новостворений інституційний аудит, територіальний підрозділ якого з 1 вересня запрацює в Одесі. Основний вектор роботи спрямований не лише на те, аби виявити порушення та недоліки в закладах освіти. Мета проєкту — надати рекомендації освітянам, захистити права учнів, батьків і вчителів. Наразі вже створений новий продукт — «абетка для директора». Це уніфікований документ, який повинен допомогти вчителеві проявити свою індивідуальність і знайти власну стратегію та власну освітню програму. Інституційний аудит провадитиметься раз на 10 років.

Під час конференції працівники освітньої сфери мали змогу поставити свої запитання чиновникам. Зокрема, директор одного з дитячих будинків схвильована реформами інтернатних закладів. Хоч почалися вони давно, та результатів мало. «Мої діти вчаться в ЗОШ, однак вони не дотягують за рівнем до інших дітей. Бо є приклад, коли хлопця у 16 років ми відправляли до першого класу… Для таких дітей має бути в школах превентивний час, індивідуальний підхід. Дайте нам більше свободи. Ми не можемо працювати за програмою ЗОШ, а своєї спеціальної програми не маємо. Психологічний стан наших дітей не дозволяє їм вчитися за програмою ЗОШ…» — підкреслила освітянка.

Своїми проблемами поділилися й керівники закладів професійної освіти. Скажімо, у вишах і досі готують кадри за старими навчальними програмами. У школі ж або училищі дитина навчається за сучасними матеріалами та підходами. Тож, коли вона потрапляє до ВНЗ, виникає дисонанс, ба навіть певна прірва.

Переймалися освітяни, звісно, й низькими зарплатами. Найбільше обурювалися тим, що владою хоч і прийнята постанова про підвищення заробітків працівників цієї сфери, але вона досі не підписана і не опублікована, а отже — не чинна. До того ж, у документі йдеться про підвищення за рахунок місцевих бюджетів, а це, на думку освітян, ще більше віддаляє їх від наобіцяних зарплат.

За словами новообраного депутата Верховної Ради Сергія Колебошина, питання й справді залишається актуальним, ведуться перемовини з Міністерством фінансів України. Бо відмінити цю постанову — вкрай важко, але й виконати — теж проблема.

Інна ЯКИМЕНКО.

Переглядів: 346
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua