РубрикиБез рубрики

«Бо Україна — над усе»

Українці ніколи не мали рабської душі. Понад усе цінували волю, свободу, незалежність. Так було у всі віки. Таким є і нинішнє покоління. Такими є ті, хто зараз захищає свою землю на сході держави.

У бій ідуть незламним військом
І, не шкодуючи життя,
Ведуть народ до перемоги,
Бо перемога — це життя.
 
Життя не в рабстві, не в неволі,
Життя яскраве і святе.
І жити будемо на волі,
Бо Україна — над усе.

Це рядки із вірша, який написав воїн АТО, житель села Байбузівка Іван Вдовичин. У День Незалежності він зачитав його біля пам’ятника Тараса Шевченка і заслужив у відповідь довготривалі аплодисменти.

Ідея патріотизму, єдності, віри у свою державу стала лейтмотивом усіх заходів, що відбулися у Саврані до Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України. Виступи представників райдержадміністрації, районної та селищної рад констатували успіхи земляків у праці, творчості, спорті. Кращих із кращих у різних галузях відзначили нагородами. А змістовний тематичний концерт надихнув усіх на нові досягнення, підняв настрій.

Особливе захоплення викликали номери найменшеньких — вихованців дошкільного закладу «Веселка» і дитячої хореографічної студії. Справжній професіоналізм продемонстрували зі сцени творчі колективи із сіл Савранщини та працівники районного будинку культури. Напевне, не дарма кажуть, що, проживаючи в краю лісів, річок та степів, де кожен куточок вражає красою, не бути талановитим просто неможливо.

Під час проведення святкових заходів показали свою майстерність і вихованці Савранської дитячої школи мистецтв та читачі районної дитячої бібліотеки. Зручно розташувавшись на килимках та стільчиках у тіні дерев, вони малювали. Дорослим було на що подивитися, чим вразитися. Ось на папері в образі прекрасної дівчини постає Україна, яка з прапором у руках, цілеспрямовано і впевнено, йде через вогонь. На іншому малюнку під блакиттю мирного неба виграє хвилями пшеничне поле. А ось — простягнуті долоні: здається, ще мить — і на них опуститься земна куля, оповита сонячними променями.

Тим часом працівники сільських книгозбірень для всіх охочих проводили майстер-клас з виготовлення виробів, на честь незалежності України. Із різного паперу, дротиків та інших нехитрих матеріалів у їхніх руках раптом у дивний спосіб народжувалися голівки соняшників, квіти, україн-ська символіка.

Цікавою виявилася й історико-патріотична година «Одну Батьківщину ми маємо, її Україною звуть», яку організувала районна бібліотека для дорослих. У цьому заході взяли участь депутати райради, вчителі, небайдужі жителі Саврані. Питання розглядалися вагомі: децентралізація, медична реформа, рівень обізнаності населення з актуальними завданнями сьогодення. Кожен міг вільно висловити свою думку, своє бачення проблем. Прозвучало чимало зауважень та конкретних пропозицій.

По завершенню усіх дійств я поцікавилася в земляків, чим їм запам’яталося святкування. У відповідь почула:

— Може, це й не головне, але я зауважив, що навіть незнайомі люди віталися одне з одним, поздоровляли зі святом, щиро посміхалися.

— Дуже багато савранчан були у вишиванках — від малюків у візочках і до людей поважного віку. Їх ніхто не примушував це робити. Вони одягнулися так за власним бажанням. Отже, шанують українську культуру, українські традиції.

— Мені дуже подобається момент, коли під звуки Гімну в небо піднімаються два наші стяги — Державний прапор України і прапор Савранського району. Тоді переповнюють душу такі почуття, що й не передаси словами.

Були й інші відповіді. Різні. Та всіх їх об’єднувало почуття любові — до рідного краю, до України. А це так багато значить.

Діана МУДРА.
Савранський район.

Переглядів: 320
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua