РубрикиБез рубрики

Сто сонетів Михайла Гершковича

Нещодавно в одеському видавництві «Астропринт» побачила світ нова поетична книжка Михайла Гершковича «Сто сонетів».

Збірка знайомить читачів із сонетами, написаними як в останні роки, так і в роки поетової молодості. Об’єднує їх тема любові до рідного краю, до України, небайдужості і причетності до справ земних, до проблем вічних і повсякденних. Сонети різної тематики — це ліричні роздуми, сповнені цікавих художніх образів, відвертості, просякнуті нотками сповідальності та філософських сентенцій, любов’ю до життя. Ця лірика, переконаний, не залишить байдужою нікого.

Кожну нову книжку Михайла Гершковича чекаю з особливим зацікавленням. Для мене це зустріч з талановитим поетичним словом, словом патріотичним і щирим. Його любов до витонченої літературної творчості, його враження про свій час, свій народ, свою Україну, дуже проникливі, западають у душу, а відтак віриш, що поет, який так тонко відчуває слово, його красу і силу, живе і працює «З рідним краєм в серці». Чого не можна забрати у Михайла Гершковича, то це бажання творити новітній літопис рідного Балтського краю й України.

Я вдячний долі, що дала мені
Свічки тополь і кетяги калини,
Й моя держава — рідна Україна,
Як з нею я, зі мною день при дні.
 
Вона зазнала стільки у борні
За волю, незалежність, й терпить нині,
В наш час тривожний, швидкозмінний,
Й своїми болями болить мені.

Михайло Гершкович — журналіст і поет, автор десяти поетичних книжок та низки літературознавчих статей, проживає у старовинному місті Балта. Понад 35 років віддав роботі у районній пресі. Лауреат загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» (двічі). Усі поетичні збірки об’єднує вірність улюбленому жанру — сонету. Друкувався, крім обласних газет, у «Літературній Україні», альманахах «Дерибасовская — Ришельевская» (Одеса), «Перевесло» (Луцьк), «Степ» (Херсон), часописах «Дніпро», «Донбас». Член Ліги незалежних українських письменників ім. Павла Чубинського.

Особисто мене у Михайлові Гершковичу приваблюють його емоційні аналітичні роздуми і надзвичайна працездатність, тяга до нового й бажання долучити до творчості молодь. Саме він став упорядником і редактором нового альманаху «Балтське коло». Без перебільшення, саме завдяки його досвіду і творчій силі духу «Балтське коло» цього року побачило світ.

І заключний штрих. Михайло Гершкович має характер — він уміє в будь-якій ситуації працювати, писати, творити й досягати свого. Впевнений, що на це здатні тільки люди, віддані українській ідеї.

Під тягарем тривог я все ж щасливий
Любов’ю до стражденної землі,
І Кобзарем, і хлібом на столі.
І вже які б в житті не впали зливи,
Я вірю у прийдешніх літ красу
Й цю віру до могили пронесу.

Многая літа і щира подяка за творчість, пане Михайле. Ви поклали свій камінь у міцний фундамент розвитку сучасної української літератури.

Сергій МАРТИНЮК.

Переглядів: 610
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua