РубрикиБез рубрики

Звідусіль

Хто заступиться за левів?

Чисельність левів, які живуть в Африці в умовах дикої природи, скоротилася до 22509 особин.

Такі висновки дослідження, яке провели й опублікували вчені з британського дослідницького відділу охорони дикої природи Оксфордського університету.

«Ми змушені констатувати, що в Африці дикі леви зникли із 95 відсотків свого історичного ареалу проживання», — підкреслюється у доповіді. Вчені наводять такі дані: у Малаві залишилося лише п’ять левів, які живуть у природних умовах, в Анголі — 25 особин, у Руанді — 22, Нігерії — 30. Найбільша чисельність левів, які мешкають у диких умовах, зберігається у Танзанії — 8176, ПАР — 2070, Кенії — 1825, Мозамбіку — 1295, Зімбабве — 1709 та Замбії — 1095.

Згідно з висновками фахівців з Оксфорда, до 40 відсотків територій, на яких зараз мешкають леви, входять до охоронюваних різними державами Африки районів і лише 14 відсотків тварин живуть в ареалах, де нема правил щодо їхнього захисту.

У дослідженні зроблено висновок: зберегти левів у їхньому природному середовищі можна лише за наявності районів, що добре охороняються, але для цього потрібні більші кошти, ніж ті, які мають нині у країнах Африки відповідні служби з охорони дикої природи.

Механічний тарган

Китайські вчені спільно з колегами зі США розробили м’якого робота, який відрізняється особливою міцністю і здатністю швидко пересуватися.

Як повідомляє агентство «Сіньхуа», в основі розробки лежать фізичні характеристики таргана.

Робот — результат спільних досліджень учених китайського університету Цінхуа (Пекін), Пекінського аерокосмічного університету та Каліфорнійського університету у Берклі. «Його довжина становить 1,5 сантиметра, ширина — 1 сантиметр. Він здатний рухатися так само швидко, як тарган — близько 30 см за секунду», — розповів один з авторів наукової роботи Чжан Мінь. «Робот виглядає як смужка паперу. Він може переносити вантажі, підніматися похилою поверхнею і пересуватися навіть після того, як на нього наступить доросла людина вагою 60 кілограмів», — додав учений.

«Подібні роботи можуть застосовуватися у таких сферах, як аварійно-рятувальні роботи, прокладання трубопроводів, моніторинг навколишнього середовища, проведення клінічних операцій, — зазначив Чжан Мінь. — Скажімо, такий робот може допомогти інженерам у ремонті авіадвигуна без його демонтажу».

 

Північ  зміниться  на  південь

Британські вчені виконали низку досліджень, які підтверджують майбутню зміну полюсів Землі.

Тепер фахівці впевнені: магнітне поле нашої планети готується до своєрідного «перевороту». Востаннє, як стверджують геологи, розташування полюсів кардинально змінювалося 780 тисяч років тому, після чого вони деякий час залишалися у стабільній позиції. Однак зараз ситуація почала змінюватися.

Вивчаючи дані відкладень в океанах та антарктичні керни, науковці помітили, що у магнітному полі Землі починаються складні процеси, які передують його зсуву. Оскільки ці зміни не відбуваються швидко, то остаточна зміна поля відбудеться не раніше, ніж за 22 тисячі років.

Учені переконані, що магнітні полюси формуються внаслідок обертання рідкого ядра Землі навколо твердого центру. Лава, яка міститься у «серці» планети, контролює цей процес за допомогою наявних у ній металів, що фіксують рух потоків у потрібному напрямку.

Переглядів: 266
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua