РубрикиБез рубрики

Свобода нікому не дається задарма

Маленька дівчинка, на зріст врівень з бандурою, з винятковою серйозністю зосереджено торгала струни свого інструмента. Композиція називалася «Тобі, Україно, з любов’ю», і з неї Аня Сиркіна, п’ятикласниця школи ім. П.С. Столярського, вибрала три найкращі, на її думку, фрагменти.

Цей публічний виступ напередодні великого свята — і її особисте свято. Адже саме їй доручено розпочати важливу подію. Того дня в Одеській національній науковій бібліотеці відкривалася книжково-ілюстративна виставка «Незалежна Україна: державотворчі процеси. До 28-ї річниці Незалежности України».

Колись, можливо, інакше відзначатимуть це свято — День Незалежности. Адже часи міняються, і вже цьогоріч ми побачили інший формат столичних урочистостей. Але ці діти вже знатимуть, що написано в цих книжках, який важкий шлях пройшла їхня Батьківщина до утвердження своєї державности і скільки людей жертовно за це віддали найдорожче — своє життя, і що навіть у ті хвилини, коли вони виступали, можливо, пролилась чиясь кров — за те, щоби вони жили у вільній країні, могли навчатись музики, їздити світами… Тому що «свобода нікому не дається задарма, відродження держави залежить від кожного з нас, кожен є маленькою важливою ланкою цього ланцюжка» (це з виступу Ярослави Різникової, заступника начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації).

— Книжка буде завжди, попри стрімкий розвиток технологій, які б не виникали альтернативні методи читання. Якою вона буде — важко сказати. Але ті видання, що виходять друком сьогодні, вони не лише для нинішніх читачів, а й для читачів майбутнього. Навіть побіжний огляд цієї виставки показує величезну кількість історичного, архівного матеріалу, яка щороку збільшується. Це унікальні видання. Бібліотекарі з великою любов’ю до своєї роботи щоразу показують нам все найновіше, — зазначила пані Різникова.

Хоча, як не прикро це, зчаста студенти, слухаючи лекції з історії України, запитують: навіщо це нам? Та твердять, що вивчення історії роз’єднує людей. Таку думку доводиться чути не вперше. На що кандидат історичних наук, доцент Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Олександр Музичко відповідає так:

— Ви ж ходите на цвинтар, вшановуєте пам’ять своїх рідних та близьких… Якщо не ходите, це теж вас характеризує. Ми бачимо, які доглянуті цвинтарі, меморіали, пам’ятні місця в Європі, у США… А що у нас? Наче паралельний світ. Перший християнський цвинтар в Одесі взагалі знищений комуністичною владою, а там же були поховані історичні постаті, це підґрунтя Одеси. Отака наша гідність…

Упродовж останніх п’яти років сталися важливі події. Зокрема, декомунізація змінила назви наших вулиць. На табличках стало більше імен українців, котрі зробили вагомий внесок у розвиток культури міста. Але потрібна ще деколонізація. Що буде далі — побачимо. Тому що є значні виклики від кіл не лише проросійських. Це небезпечно…

На презентації книжкової виставки також виступили заступник директора історико-крає-знавчого музею Юрій Слюсар, голова обласної ради миру Таміла Афанасьєва, начальник відділу роботи з бібліотеками та історико-топонімічної комісії департаменту культури і туризму міської ради Юрій Санак.

Виставку своїх мистецьких праць під назвою «Екзистенції» презентував заслужений художник України Сергій Савченко. У мистецьку частину святкової події знову гарно вписались учні школи ім. П.С. Столярського. Юні музиканти Віра Посуховська та Софія Дорошева заспівали українських пісень, супроводжуючи їх грою на бандурі.

Роман КРАКАЛІЯ.

Переглядів: 255
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua