РубрикиБез рубрики

У козацькому колі

Символічно, що колишня вулиця Московська на Пересипу перейменована на вулицю Чорноморського козацтва. Знаково, що саме на цій вулиці силами небайдужих одеситів, а передовсім — нинішніх козаків, постав Музей історії козацтва, нашого славного лицарства, що боронило ці терени, зрошувало кров’ю, своєю і ворогів своїх, освоювало, розбудовувало причорноморський край і знову — така вже місія козацтва — боронило.

Відтак доречно і прикметно, що саме в цьому музеї напередодні Дня Незалежності відбувалося пошанування тих, хто діяльно долучається до патріотичного виховання, хто, як наше славне козацтво, нині стоїть за віру, волю, Україну.

Традиційне козацьке коло. Зі стін, стелажів пильно вдивляються очі гетьманів: «Чи правдиве в тебе серце, козаче? Чи не спасуєш перед герцем?». (Може, вже заради тих очей гетьманських, що пронизують наскрізь, варто приходити і приводити із собою інших у цей музей?!). Коротке вступне слово почесного отамана, голови ради старійшин міжнародної громадської організації «Чорноморський округ «Козацтво запорозьке» Миколи Свинцицького — й урочиста, хвилююча для кожного з відзначених мить.

Універсали про ушанування козацькими нагородами зачитує молодий отаман товариства Сергій Шпак, а вручає їх — згаданий уже голова старійшин, генерал-отаман Микола Филимонович Свинцицький.

Ордена «Патріот України» удостоєні президент громадської організації «Український клуб Одеси» Наталя Чайчук, редактор газети «Чорноморські новини» Іван Мельник, осавул Українського козацтва Валентин Гуз і хорунжий УК Геннадій Гаман, а медалі такої ж назви — полковник УК Сергій Шпак і журналіст «Чорноморських новин», член Національної спілки письменників України Роман Кракалія.

Потім було присвоєння чергових козацьких звань: полковниками УК стали Віктор Ткачов та Анатолій Нікіфоров.

І на завершення — невеличкий концерт. Чудовим вокалом привітали козацьке зібрання солісти дитячої студії «Зоряни», лаврети міжнародних конкурсів Богдан Гончаренко, Аліна Марчук і Влад Домашенко. Зворушливо, креативно, патріотично.

Михайло ГРЕЧАНИЙ.

Переглядів: 272
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua