РубрикиБез рубрики

З країни — в Україну

Фундація соціальних інновацій «З країни — в Україну» 16—18 серпня провела культурно-просвітницькі фестивалі на Одещині.

Концепцію мандрівного фестивалю його натхненник  і співзасновник, керівник фундації «З країни — в Україну» Денис Блощинський обґрунтовує так: «Ми не просто розважаємо людей, а маємо просвітницьку місію. Фестиваль надає силу-силенну інформації, яка стає частиною тебе. Ти її перепрацьовуєш і вона стає частиною творчості, культурним продуктом. Музиканти, що виступали на сценах «З країни в Україну», далі творять нові пісні, співпрацюють, а локальні команди, які є співорганізаторами фестивалю, далі продовжують розвивати культуру своїх міст».

Майстер-класи з ляльки-мотанки та бісероплетіння, воскової свічки та писанки, розпис дерев’яних іграшок та пізнання особливостей старосвітської бандури — «Алея майстрів» збирала довкола себе і дорослих, і дітей.

Українська культура — контрастна. Поряд з традиційними народними виробами функціонував майданчик «Сучасна Україна». Робототехніка, віртуальна реальність, 3D-друк — те, чим може похвалитися сьогодні український виробник, і те, що не давало пройти повз кожному.

Майданчики інтелектуальних та оригінальних ігор, спортивні змагання, презентації книг у «Відкритій бібліотеці»... Усе це — лише частина активностей, запропонованих відвідувачам фестивалю «З країни в Україну».

Окрім глобальної програми, деякі локації створювалися командою, яка приймала фестиваль. Так, у Чорноморську запропонували змагання з воркауту, майстер-клас з плетіння маскувальних сіток для військових та фотозону на майданчику «Імпульс війни». Були там і «Проєкти майбутнього», де збирали ідеї для подальшої спільної реалізації, і майданчик охорони здоров’я, на якому, крім тренінгів з надання першої допомоги, проводилися експрес-тести на рівень цукру в крові та вимірювання тиску.

Керівник команди Чорноморська Петро Канар’ян наголосив на важливості такого ідейного фестивалю в їхньому місті: «Необхідний був творчий і філософський підхід, аби відвідувачі зрозуміли, за що можна і варто любити свою країну. Ми намагалися продумати все до дрібниць, органічно доповнити програму глобальної команди й організувати ті майданчики, які дуже актуальні для нашого міста».

Усе починається з культури, а культура починається з освіти. «Свідомі дії свідомих людей» — саме під таким гаслом проходять цьогоріч фестивалі «З країни — в Україну». «Важливо говорити не лише про традиції, а й про те, куди ми хочемо рухатися, як ми хочемо змінювати країну, ким себе ідентифікує кожен громадянин», — так про просвітницьку мету фестивалю висловилася його програмна директорка Анастасія Вергелес.

Вечірня музична програма у Чорноморську зібрала тисячі людей. Усі сходи Приморського парку були зайняті вдячними слухачами, яких вражали-розважали  гурти Nesprosta, Secret Forest, «Роялькіт», Ermakov, Alex Silakov та містичний метал-гурт MOTANKA.

Це було у Чорноморську 16 серпня. А вже наступного дня фестиваль перебрався до Білгорода-Дністровського. Місто, куди сотні туристів приїздять, аби побачити знамениту Аккерманську фортецю, є спраглим до української культури.

Керівник локальної команди Сергій Ростіков розповів про те, чим є фестиваль для їхнього міста: «Довго розроблялася концепція, щось змінювалося, щось додавалося. А тепер точно знаємо, що фестиваль дав нам усі інструменти працювати далі в такому ж дусі. І вже у День Незалежності ми хочемо залучити частину майданчиків для проведення свята».

За ідеєю організаторів глобальної команди, було сформовано міста-побратими, які цьогоріч беруть участь у фестивалі. Тож у Чорноморськ приїхала команда з Вугледара, а в Білгород-Дністровський — з Попасної. Учасники виступали волонтерами, вантажниками, менеджерами, спостерігачами, щоб отримати для себе практику проведення масштабних заходів та підтримати локальну команду.

Завершальним містом першої фестивальної хвилі мав стати Ізмаїл, але в зв’язку з трагедією в Одесі й оголошенням 18 серпня траурним днем, програму було відмінено. Натомість команда вирішили провести радіальний виїзд фестивалю до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які тимчасово залишилися без батьків. Гурти Nesprosta, Secret Forest, Alex Silakov i Motanka зіграли коротку акустичну програму для вихованців центру. Цей камерний захід додав дітям позитивних емоцій у їхніх непростих життєвих умовах. Музиканти подарували їм музику, а ті, взамін, свою довіру і радість.

Перша хвиля фестивалів завершилася. Глобальна команда повернулася до Києва, щоб розпочати підготовку до наступних дев’яти фестивалів, які пройдуть з 27 вересня по 13 жовтня в Донецькій та Луганській областях.

Проєкт представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни — в Україну» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Переглядів: 193
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua