РубрикиБез рубрики

Правдивий, а не проплачений олігархами

У прес-центрі «Паритет-інфо» відбулася зустріч з представниками міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк», які презентували нову медійну програму в Україні, розповіли про грантові можливості у сфері ЗМІ та правила підготовки проєктних пропозицій.

Нова медійна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), покликана надати місцевим ЗМІ засоби й можливості для того, щоб розширити доступ громадян до високоякісних новин та інформації. Ця програма, виконавцем якої є МГО «Інтерньюз Нетворк», почала діяти в Україні з минулого року і триватиме до 2023-го.

— Це найбільший проєкт з розвитку медіа в історії України, — зазначила Джуліан МакКормак, голова «Інтерньюз Нетворк» в Україні. — Загальна вартість заходів програми — 35 мільйонів доларів США. Мабуть, це наш найбільший проєкт із тих, що будь-коли реалізувалися у Європі.

І ці значні ресурси будуть безпосередньо вкладені у розвиток незалежного медійного сектора України. Це певний знак інтересу до того, як розвивається Україна.

Джуліан МакКормак розповіла про напрямки програми, що фінансуватимуться за кошти американського народу, а саме: створення високоякі-сного контенту, здатного залучати різні цільові групи до якісного споживання інформації, медіаграмотність, розвиток критичного мислення, впровадження медіареформ, зміцнення медійних інституцій та організацій, проведення резонансних журналістських розслідувань та підтримка проєктів у сфері журналістики даних, висвітлення виборчих процесів тощо.

Перший із конкурсів буде оголошений уже найближчим часом.

— Наша цього конкурсу — створити альтернативний, не проплачений олігархами контент, який допоможе сформувати адекватну картину того, що відбувається в країні, — повідала менеджерка з регіонального розвитку «Інтерньюз Нетворк» Ірина Савченко.

Це проєкт для тих, хто переживає за долю України. Зазвичай медіа — активний учасник виборчих перегонів, і ми хотіли б підтримати грантами ті організації, які створюватимуть напередодні місцевих виборів незалежний, політично незаангажований контент, що допоможе українцям побачити справжню картину, справжні обличчя кандидатів, проголосувати свідомо, не «за гречку». Одеська область — одна з пріоритетних у цьому напрямку, тому у вас є можливість зі знаком «плюс» подаватися на конкурси з підвищення медіаграмотності у регіоні.

Катерина Марущак, директорка з грантів, розповідаючи про бюджет проєктів, наголосила:

— Дуже важливими є три моменти: витрати мають бути обґрунтованими, цільовими і дозволеними. Це — головне, і тому, в принципі, ви можете просити все, що вам потрібно для виконання проєкту. У нас нема обмежень на різні види витрат, бо ми розуміємо, що проєкти можуть бути спрямовані на різні види діяльності.

Середня тривалість проєктів становитиме шість місяців, а розмір бюджету для однієї організації — 35000 доларів США. Тож для медіаорганізацій відкривається чудова можливість створювати незалежні проєкти з допомогою грантів, і до цього варто долучитися. Усю інформацію щодо конкурсів можна знайти на офіційному сайті «Інтерньюз Нетворк» і на сторінках партнерських органі-зацій — «Паритет-інфо», «ГУРТ» та «Громадський простір».

Ольга ФІЛІППОВА.  

Переглядів: 126
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua