РубрикиБез рубрики

Дипломатія нового часу

Упродовж останніх п’яти років керівною і спрямовуючою силою нашої зовнішньої політики був п’ятий Президент України. Результат очевидний. У важкій, майже безнадійній боротьбі з російською агресією держава вистояла. І продовжує чинити опір агресору. Можливо, за інерцією.

Примітивні гасла, безглузді конфлікти

РубрикиБез рубрики

На підтримку міст і селищ

На засіданні уряду, яке відбулося 14 серпня, прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству фінансів спрямувати громадам у серпні-вересні кошти субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, розподілені місцевим бюджетам відповідно до затвердженого розпорядження КМУ від 10.07.2019 року №500-р.

Нагадаємо, 7 серпня Асоціація міст України звернулася до прем’єр-міністра з проханням доручити Мінфіну прискорити процес спрямування до бюджетів відповідних територіальних громад коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку, адже зволікання із спрямуванням 2,5 млрд грн субвенції (в тому числі 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ) негативно позначається на реалізації таких заходів і суттєво підвищує ризик неосвоєння субвенцій ОТГ до кінця бюджетного року.

РубрикиСкандал

Постраждав навіть прапор...

Учора мало відбутися позачергове засідання Одеської обласної ради. Ключове питання — складання повноважень її очільника Анатолія Урбанського, який здобув мандат народного депутата України у 143-у виборчому окрузі, й обрання нового голови облради.

З огляду на цілковите перефарбування владних інституцій, скандал у сесійній залі очікувався. Але ж не аж такий!

РубрикиБез рубрики

З компромісами, але без об’єднання

Напружену ситуацію довкола проведення двох «парадів» — народного і державного — організатори нарешті владнали. Осад залишився.

14 серпня на засіданні уряду затверджено план заходів щодо підготовки та відзначення 28-ї річниці Незалежності України. Сторони домовилися, що 24 серпня Хрещатиком пройдуть окремо дві урочисті ходи: офіційна і так звана «народна», анонсована активістами після відмови влади від проведення традиційного військового параду. Альтернативний Марш захисників України його організатори не погодилися об’єднувати з державними. І це мінус, адже українське суспільство не продемонструє єдності в надважливому для країни питанні сьогодення. З іншого боку, в результаті переговорів з Офісом Президента, організатори Маршу погодилися розпочати свою ходу не о 9-й ранку, як планувалося, а об 11-й, аби не створювати взаємних перешкод. І це плюс з точки зору громадського спокою та безпеки.

РубрикиБез рубрики

Правдивий, а не проплачений олігархами

У прес-центрі «Паритет-інфо» відбулася зустріч з представниками міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк», які презентували нову медійну програму в Україні, розповіли про грантові можливості у сфері ЗМІ та правила підготовки проєктних пропозицій.

Нова медійна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), покликана надати місцевим ЗМІ засоби й можливості для того, щоб розширити доступ громадян до високоякісних новин та інформації. Ця програма, виконавцем якої є МГО «Інтерньюз Нетворк», почала діяти в Україні з минулого року і триватиме до 2023-го.

РубрикиАкція

У кремлівських капканах

У вівторок, 13 серпня, в Одесі відбулася одноденна акція на підтримку українських політичних в’язнів та військовополонених. На Приморському бульварі правозахисні організації встановили 121 капкан — саме стільки українських громадян (за доступними даними) незаконно утримуються у в’язницях Росії та окупованого Криму.

На початку 2014 року Росія окупувала Крим і розв’язала збройний конфлікт на Донбасі. Разом з цим окупаційна влада почала політичне переслідування на півострові українців та кримських татар, приписуючи їм сфабриковані кримінальні справи.

РубрикиБез рубрики

Про подвійність політичної вдачі

Що таке «подвійний характер праці», можна прочитати в першому томі «Капіталу» Карла Маркса.

Уявіть собі, що стельмах у своїй стельмашні за певний відтинок часу виготовляє одну карету. Якщо б зібрати в одному цеху десять стельмахів і впровадити у виробництві таких карет подетальну спеціалізацію, позбавивши їх необхідності витрачати час на пошук тих чи інших матеріалів, то за той же відрізок часу десять стельмахів виготовлять двадцять карет. Організатор такого виробництва — капіталіст — таким чином не тільки подвоїть обсяг виробництва, але й удвічі зменшить собівартість продукції. Як він поділить прибуток між собою і робітниками — залежить від його розуму (розуміння перспектив його підприємства) та співвідношення сил між ним і найманими робітниками. Звісно, що крім вартості робочої сили, в розподілі прибутку буде врахований і його капітал, який він міг би покласти у банк під процент, а, бачте, організував виробництво і дав людям роботу.

Велика Валька, дружина «генерала»

Ближче до півночі за містечком спалахнула радгоспна скирта. Здалеку крізь прозору морозну тишу люди чули, як зверху промерзла солома сичала, їжачилася і гучним тріском відлякувала вогонь. Той опір тільки злив його: вдаючи на мить, що відступає, Молох голодним лютим звіром накидався на відсирілу здобич, облизував її сіро-жовтими язиками полум’я і жадібно ковтав знесилену, спльовуючи пасмами їдкого диму.

Хто ще не вклався спати, вибіг на вулицю. Люди бачили, що горить скирта, але безпорадно розводили руками: такого вогню відрами не збити.

РубрикиБез рубрики

Не екологічна, а природоохоронна

Уряд ухвалив рішення ліквідувати Державну екологічну інспекцію України, а натомість створити Державну природоохоронну службу.

Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, профільне відомство впродовж останніх років крок за кроком напрацьовувало нормативно-правову базу для створення ефективної сучасної державної системи запобігання екологічним правопорушенням і моніторингу стану навколишнього природного середовища.

РубрикиБез рубрики

Поствідпускний синдром

Як без проблем повернутися до робочого ритму після літнього відпочинку

Літо добігає кінця. Час налаштовуватися на роботу. Хтось втомлюється від затяжного відпочинку й прагне якнайшвидше розпочати активну діяльність, а для когось період адаптації до робочого місця розтягується на тижні, впродовж яких він буквально примушує свій організм почати працювати.

Як безболісно переключитися з режиму відпочинку на робочий лад і поринути у справи із задоволенням? Відповідь на це запитання шукаємо разом з психологом вищої категорії Григорієм СУЛИКОМ.

РубрикиБез рубрики

«Блі-і-ін, ну пачєму па укрАінскі?»

Тема утвердження української мови, вочевидь, буде актуальною ще довгий час. Дуже вже несміливо пробиває вона собі дорогу в ті сфери, де мала б панувати, і то беззастережно (у владних органах, війську, поліції, школах, вишах, на радіо, телебаченні…), і ще несміливіше, мов непрошена гостя, стукає — не достукається в окуповані чужою мовою серця мільйонів наших співвітчизників.

Чому так? Чи можливо щось тут змінити? І головне: як? Про це нині багато дискутують, зокрема й у Фейсбуці. Ось одне з таких обговорень.

РубрикиДуховність

Преображення Господнє. Великий Спас

19 серпня православні християни відзначають велике двунадесяте (тобто одне з дванадцяти найзначущіших і найшановніших) свято — Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Згідно з євангельським переказом, Ісус Христос відкрив своїм учням, що Він має йти до Єрусалима, зазнати багато страждань від первосвященників і книжників, бути розіп’ятим і воскреснути на третій день. Через кілька днів після цього зізнання Ісус привів трьох апостолів — Петра, Якова і брата його Івана — на гору Фавор і преобразився перед ними. «Просяяло лице Його як сонце, одяг же Його став білим як світло», йдеться в Євангелії від Матвія. Також явилися преображенному Христу два старозавітних пророки — Мойсей та Ілля — і розмовляли з Ним. А із світлої хмари, що осяяла учнів, пролунав голос Бога-Отця: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте». Апостоли, які почули це, злякалися і впали ниць.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua