РубрикиБез рубрики

Школа політичної активності для ромів

Політичні права і свободи, основи виборчого права в Україні та правила функ-ціонування виборчих систем стали темою першого модуля «Ромської школи по-літичної активності», яка цими днями почала діяти в Одесі.

Провідною метою створення школи є навчання ромських активістів та активісток базовим принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, формування регіональної спільноти політично активних лідерів.

Президент «Правозахисного ромського центру» Володимир Кондур пояснив, що навчання у школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних перших 15 ромських активістів з подальшим залученням їх до проведення просвітницької роботи в громадах, де кучно проживає ромська етнічна меншина, Ізмаїльського, Кілійського, Татарбунарського, Арцизького, Березівського та Лиманського районів.

Перший тренінг провели юристка, правозахисниця Юлія Лісова і юрист, представник одеського підрозділу Комітету виборців України Ігор Бринош. Окрім навчальних панелей, захід включав дискусії та практичні завдання, які переконали тренерів у зацікавленості слухачів.

Учасники та учасниці мали також нагоду поспілкуватися з офіцером з прав людини Моніторингової місії ООН у південному регіоні Артуром Яцевичем, який, зокрема, розповів виборчі права та про міжнародний досвід участі ромських лідерів у виборних органах влади.

Другий модуль пройде на початку серпня і буде присвячений системі органів влади в Україні, місцевому самоврядуванню, питанням децентралізації. Під час третього модуля учасники й учасниці розглянуть тему лідерства, а на четвертому — міжнародний досвід політичної участі ромів у житті громад.

«Роми в Україні сьогодні залишаються чи не найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, вони, по суті, відірвані від участі у громадському та політичному житті держави. Представників ромської громади практично нема на всіх рівнях державного управління, для них не доступні виборні та призначувані посади у державних органах та органах місцевого самоврядування. Водночас, у сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, які не реагують на подібні випадки, питання громадської та політичної самоорганізації й участі представників цієї нацменшини набувають максимальної актуальності та значення. Мета нашого проєкту — посилення спроможності та створення умов для ефективної громадсько-політичної участі й представлення інтересів дискримінованої в Україні ромської спільноти як необхідної передумови її соціалізації та включення в життя громад, уникнення міжетнічних конфліктів, порушення прав людини», — підкреслив Володимир Кондур.

Ініціатива «Ромська школа громадської та полі-тичної активності» реалізується спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією Комітету виборців України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проєкту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Переглядів: 208
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua