РубрикиБез рубрики

Це цікаво

Планетарне перевиснаження: залишимося без ресурсів?

Люди дочасно вичерпали природні ресурси Землі (воду, чисте повітря, ґрунт тощо, які планета здатна відновити впродовж року), призначені на весь 2019-й, ідеться у звіті міжнародної організації Global Footprint Network.

«Людство використовує природу в 1,75 раза швидше, ніж екосистема нашої планети може відновитися. Це наче ми користуємося ресурсами 1,75 Землі», — зазначається у повідомленні захисників довкілля.

Ціною такого екологічного марнотратства, підкреслюється у звіті, є зникнення лісів, ерозія ґрунтів, втрата біологічного розмаїття і збільшення в атмосфері вмісту діоксиду вуглецю, що призводить до кліматичних змін.

«У нас лише одна Земля, — яка є визначальним контекстом нашого існування. Ми не можемо користуватися 1,75 своєї планети без руйнівних наслідків», — наголосив засновник Global Footprint Network Матіс Вакернаґель.

Опублікований у звіті показник розраховується з 1986 року. Перетин межі відновлення планетарних ресурсів щороку настає дедалі раніше: у 1993-у це сталося 21 жовтня, у 2003-у — 22 вересня, у 2017-у — 2 серпня.

Недопалки зупиняють ріст рослин

Сигаретні недопалки — найпоширеніший вид сміття. Щорічно люди викидають їх близько 4,5 трильйона.

Дослідники з Університету імені Англії Раскін (Великобританія) з’ясували, що пластикові фільтри цих недопалків можуть перешкодити нормальному росту трави й конюшини. Шкоди рослинам завдають саме пластикові, а не тютюнові, токсини.

За словами провідного автора дослідження Даніеля Гріна, багато курців вважають, що недопалки швидко розкладаються, а тому не відчувають докорів сумління, викидаючи їх у траву. Насправді ж сигаретний фільтр, виготовлений з біопластику, може розкладатися впродовж років, а то й десятиліть.

Космічний перець

Учені Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) готуються реалізувати перший проєкт з вирощування плодоносної рослини на міжнародній космічній станції.

За розрахунками команди науковців, такі сільськогосподарські експерименти дозволять підготуватися до майбутніх польотів на Марс.

«Найкоротший політ на Марс у середньому займе два роки, тому важливо забезпечити астронавтів овочевими культурами, оскільки традиційних космічних запасів замало для отримання достатнього рівня вітамінів та поживних речовин», — підкреслили в NASA.

Для проведення експерименту на борт космічної станції відправлять насіння червоного перцю чилі. Як зазначив один із селекці-онерів Джейкоб Торрес, сорт перцю Еспаньола був обраний не випадково. Він росте на великих висотах і має короткий період дозрівання. Крім цього, його квітки досить просто запилювати, що дуже важливо для середовища з високим вмістом вуглекислого газу та невагомістю.

Очікується, що перше насіння перцю доставлять на борт МКС уже в листопаді-січні.

Докукурікався…

Жителі кантону Цюріх (Швейцарія) виграли суд проти господаря півня, який голосно кукурікав ночами, повідомляє Neue Zurcher Zeitung.

Сусіди власника півня документально зафіксували, а правоохоронці підтвердили, що в деякі дні півень горланив кожні 5—10 хвилин, а гучність його кукурікання на відстані 15 метрів сягала 84 дБ.

Суд задовольнив позов. Господаря півня зобов’язали забезпечити тишу з 10-ї години вечора до 8-ї ранку в будні дні та суботу, а в неділю — з 10-ї вечора до 9-ї ранку, ну і, звісно, ж, посилити звукоізоляцію курника.

Переглядів: 171
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua