РубрикиБез рубрики

Спочатку — реформа, потім — вибори

25 липня в Українському кризовому медіацентрі відбулася дискусія, присвячена питанням можливості дострокових місцевих виборів, необхідності законодавчих змін для місцевого самоврядування та долі децентралізації.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан на цьому зібранні наголосив, що проведення місцевих виборів можливе лише за умови завершення реформи місцевого самоврядування, та акцентував увагу на необхідності обговорення не децентралізації, а саме реформи місцевого самоврядування. Адже прийнятий 1 квітня 2014 року документ так і називається: «Концепція реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади». «Децентралізація — це принцип проведення цієї реформи на основі субсидіарності», — підкреслив він.

«Останнім часом мені не подобається міфологізація того, що у місцевого самоврядування дуже багато грошей. Зараз реалізований тільки перший етап бюджетної децентралізації — реформа міжбюджетних відносин, тобто взаємодія центру та місцевого самоврядування щодо розподілу суспільного блага — коштів платників податків», — зазначив виконавчий директор АМУ.

Отже, перший виклик для місцевого самоврядування, який постане вже восени, — це бюджет місцевого самоврядування на 2020-й. Є велика загроза, що надходження місцевих бюджетів наступного року зменшаться: за даними Мінфіну, доходи громад упадуть на вісім відсотків. Про це треба думати, бо Концепція реформування місцевого самоврядування передбачає, що реформа полягає не у кількості об’єднаних громад, а у формуванні спроможних органів місцевого самоврядування, які здатні надавати якісні послуги населенню.

Олександр Слобожан зазначив, що вже досить давно гостро стоїть питання нестачі субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення життєдіяльності громад, водночас фінансові зобов’язання постійно зростають, що значно уповільнює реформу, а також соціально-економічний та інфраструктурний розвиток міст, селищ і сіл. Він запевнив, що Асоціація міст України готова до діалогу задля подолання цієї кризи й формування спроможного місцевого самоврядування європейського зразка.

Оксана ПІДНЕБЕСНА,
регіональний консультант Асоціації міст України.

Переглядів: 259
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua