РубрикиБез рубрики

Моряків — додому, танкер — на прикіл

24 липня у порту Ізмаїл Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі у Керченській протоців у листопаді минулого року, повідомив прес-центр СБУ.

Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ РФ представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів «Нікополь», «Бердянськ» та буксиру «Яни Капу» у Керченській протоці. Усупереч нормам міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкеру «NEYMA» (ІМО 8895528, MMSI 273347000, прапор РФ).

Такі незаконні дії сприяли насильницькій, із застосуванням зброї, зупинці та захопленню прикордонниками ФСБ РФ українських військових кораблів разом із 24 членами екіпажів, які й донині утримуються в російській в’язниці.

За фактом блокування танкером «NEYMA» Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці слідчими СБУ, під процесуальним керівництвом Військової прокуратури, було розпочато і проводиться досудове розслідування.

Згідно із зібраними Військовою прокуратурою та слідчими СБУ доказами заочно повідомлено про підозру 15 посадовим особам вищого військового керівництва РФ, у тому числі одному контр-адміралу, двом віце-адміралам та генерал-полковнику.

24 липня, за інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер «NIKA SPIRIT», який за номером ІМО — 8895528, за даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS, ідентифікований як вже відомий танкер «NEYMA», що був використаний для перекриття Керченської протоки.

Слідство встановило, що танкеру «NEYMA», з метою приховання причетності до незаконних дій та акту агресії 25.11.2018 р., російські власники змінили назву на «NIKA SPIRIT».

Група слідчих СБУ, військових прокурорів та прикордонників на затриманому танкері провела санкціоновані українським судом слідчі дії — обшук з метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів із судна, записів радіоперемовин під час конфлікту, бортових журналів. Допитано членів команди, вилучено документи, необхідні для встановлення істини у провадженні.

Танкер визнаний речовим доказом, відтак готується клопотання до суду про його арешт.

Команді танкера, а вона, за даними нашої сторони, була замінена, як і назва судна, Україна, будучи правовою державою і дотримуючись міжнародних норм морського права, дозволила повернутися додому.

«Слідчі Служби безпеки України та військової прокуратури, — йдеться у повідомленні СБУ на фейсбук-сторінці відомства, — затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці у 2018 році. Під час проведення слідчих дій встановлено, що екіпаж танкера, який перебував на борту, не порушував норм морського права та законів України, тому підстав для його затримання не було».

Переглядів: 258
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua