РубрикиБез рубрики

Не оздоровчий табір, а інфекційний розсадник

О пів на першу ночі 12 липня до Білгород-Дністровської міської багатопрофільної лікарні «швидкі» почали звозити десятки дітей з ознаками харчового отруєння та скаргами на болі в животі. Всього впродовж доби було госпіталізовано 60 осіб, у тому числі 56 неповнолітніх та четверо дорослих, відтак довелося розгортати додаткові ліжко-місця в інфекційному відділенні села Шабо цього ж району.

Клінічні прояви у постраждалих — загальна слабкість, біль у животі, блювота, пронос та підвищення температури тіла до 37,50С. Перебіг захворювання — середнього ступеня важкості.

Усі пацієнти відпочивали в дитячому оздоровчо-спортивному таборі «Медик-2», що у селищі міського типу Сергіївка. Заклад належить Державному університету медицини і фармації ім. Ніколая Тестеміцану (м. Кишинів, Республіка Молдова). Потерпілі прибули на відпочинок буквально напередодні, 9—11 липня, переважно з Київської та Чернігівської областей. Загалом у таборі перебувало 226 дітей.

Щоб оперативно встановити причини спалаху, фактори передачі й джерела інфекції, а також визначити межі осередку, його локалізацію та ліквідацію, було створено обласну комісію під головуванням директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Теряєвої, яка у повному складі виїхала на місце і працювала в епіцентрі надзвичайної події. Як відомо з оприлюдненої на офіційному сайті департаменту доповідної записки, було відібрано для лабораторного дослідження десять проб харчових продуктів, у тому числі вісім добових, дві — сировини (риба, курячі стегенця, якими годували того дня дітей), 30 змивів із зовнішнього середовища та дві проби води (харчоблок і корпус).

Вранці 13 липня відбулося засідання Білгород-Дністровської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій і виділено 24 тисячі гривень з місцевого бюджету на лікування потерпілих.

За фактом масового отруєння у «Медику-2» співробітники Білгород-Дністровського відділу поліції внесли відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 137 (неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей) Кримінального кодексу України. Слідчо-оперативна група розслідує інцидент.

В Одеському обласному лабораторному центрі у відібраних пробах готової продукції та сировини було виділено дизентерію Флекснера, у змивах зовнішнього середовища — клебсієлу (ця бактерія є одним зі збудників пневмонії), а на спецодязі персоналу — синьо-гнійну паличку.

Як пояснили медики, механізм передачі збудників дизентерії — фекально-оральний, тобто зараження відбулося від хворої людини. Поширювати інфекцію можуть і мухи, які здатні переносити збудника на відстань до 5 кілометрів.

Реакцією на масове зараження дітей стало й позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У ньому взяв участь і представник університету з Молдови, якому належить оздоровчий заклад у Сергіївці.

«На сьогодні Держпродспоживслужба здійснила всі позачергові заходи, в таборі працював лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я, ми вже маємо результати бактеріологічних посівів, у яких виявлено цілу низку патогенної флори та дизентерію. У зв’язку з цим звертаємося до головного управління Національної поліції в Одеській області та прокуратури щодо вжиття жорстких заходів. Прийнято рішення про закриття цього табору до приведення його у відповідність до санітарних норм, перевіряється дотримання ліцензійних умов. З особливою увагою перевірятимуться всі інші молдовські санаторії на території Сергіївки щодо дотримання санітарних норм», — зазначила під час засідання комісії виконувачка обов’язків голови ОДА Світлана Шаталова.

На жаль, подібні інциденти в Україні не рідкість. Лише в липні випадки масового отруєння дітей фіксувалися на Буковині та в Луганській області. А в Коблевому, що на Миколаївщині, власники дитячого оздоровчого табору намагалися приховати такий факт, аби не «підмочити» репутацію закладу і, головне, уникнути відповідальності.

Переглядів: 235
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua