РубрикиБез рубрики

Як правильно вибирати фрукти

Яких тільки плодів нема в магазинах та ринках! Були б гроші — можна купити що завгодно. Втім, крім грошей, є ще одна проблема — не принести б зіпсований, неякісний товар.

Як же не помилитися? Ось кілька порад.

Авокадо. Віддавайте перевагу авокадо із шкіркою грубої текстури. Гладкі плоди, як правило, не мають особливого аромату. Головні ознаки стиглості — темна шкірка і помірна м’якість.

Апельсини. Свіжий якісний апельсин має бути важким, з приємним ароматом і не мати дефектів на шкірці.

Банани. Слід віддавати перевагу плодам без темних плям і занадто м’яких ділянок. Якщо залишити гроно зелених бананів при кімнатній температурі, за деякий час вони природним чином самі дозріють.

Виноград. Перш ніж купувати ціле гроно, потрібно, по можливості, спробувати на смак одну ягідку (або звернути увагу на те, скільки соку вона виділяє). М’які й надто налиті соком виноградини часто виявляються переспілими.

Вишня. Ключовим показником є колір. Глибокий бордовий колір свідчить про її стиглість. Вишні повинні бути наповнені соком і при натисканні тріскатися. Якщо занадто м’які, то, скоріш за все, перезрілі.

Груші. Груші, як і яблука, варто вибирати з гладкою шкіркою, без плям. Стиглі груші зазвичай мають солодкий аромат і м’які на дотик. Якщо плоди тверді, вони не стиглі. Груші, зібрані з дерева, дуже добре дозрівають при кімнатній температурі.

Диня. Найперші ознаки гарної дині — неушкоджена шкірка і відсутність темних плям. Придбану диню рекомендується на деякий час залишити при кімнатній температурі, щоб дати їй можливість стати трохи м’якшою й соковитішою. Дозріла диня відрізняється ледь зморшкуватою шкіркою і солодким ароматом.

Кавун. Головні ознаки хорошого кавуна — твердість і темно-зелений колір шкірки. Щоб зрозуміти, чи стиглий плід, потрібно злегка постукати по ньому кісточками пальців: дзвінкий звук — свідчення того, що кавун соковитий і солодкий.

Полуниця. Краща полуниця — округла, темно-червона і без плям. Свіжі ягоди мають особливий глибокий аромат.

Малина. Найсолодша малина, як правило, яскраво-червоного кольору. Купуючи ягоди, переконайтеся, що на них нема ніяких, навіть мінімальних ознак цвілі (виглядає вона як маленький білий або зелений наліт на поверхні ягоди).

Персики. Стиглий персик має бути в міру м’яким, без плям і дефектів на шкірці.

Чорниця. Ягоди стиглої чорниці тверді, яскраво забарвлені. Якщо контейнер, у якому вони транспортувалися, вологий або у фіолетових плямах, швидше за все, чорниця починає псуватися.

Яблуко має гладку шкірку без плям, приємний яблучний запах, темно-коричневе насіння.

Переглядів: 234
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua