РубрикиБез рубрики

Комашине багатство «Какаду»

Аспірантка університету імені Чарльза Дарвіна виявила сотні видів комах, які раніше не зустрічалися вченим. Завдяки цьому відкриттю в Австралії з’явиться нова державна про-грама дослідження дикої природи Північної території.

Стефані Оберпрієлер, яка вивчала комах півночі Австралії, дійшла висновку, що цей регіон населяють сотні видів жуків, мух і павуків, дотепер не описаних ентомологами.

«Найчастіше, вивчаючи дику природу, вчені приділяють основну увагу тваринам і птахам, хоча комахи відіграють вирішальну роль у здоров’ї й стабільності навколишнього середовища в цілому. Північні райони Австралії належать до найменш досліджених. Особливо це стосується охоронюваних зон національних природних парків «Какаду» і «Нітмілук», де близько 75 відсотків видів комах і павуків взагалі ніколи раніше не потрапляли в поле зору ентомологів», — зазначає Оберпрієлер.

За словами дослідниці, її від-криття має особливе значення саме зараз, коли екологи всього світу відзначають, що комахи на Землі вимирають із загрозливою швидкістю. «На тлі стрімкого зникнення комах ці слабовивчені райони Австралії особливо цікаві, оскільки є одними із останніх місць, де збереглося біорізноманіття», — каже аспірантка. Тепер своїм головним завданням вона вважає реалізацію національної програми щодо вивчення й захисту комах та павуків національних парків Північної території.

Національний парк «Какаду» — об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Назва походить від однойменного племені, яке проживало на цій території. Під охороною там перебувають археологічна, природна та етнологічна складові. На території парку, який завдяки навколишнім пагорбам є унікальною біологічною резервацією, ростуть понад 1,7 тисячі видів рослин і мешкають 280 видів птахів, 117 видів рептилій, 60 видів ссавців, 77 видів риб та понад тисячу видів комах.

Національний парк «Нітмілук» розкинувся у басейні річки Кетрін-Рівер і водоспадів Едіт-Фолз. Головна визначна пам’ятка — глибока ущелина Кетрін, розташована у стародавніх пісковиках. Річка Кетрін-Рівер бере початок у національному парку «Какаду». У ній мешкають прісноводні крокодили, а в період дощів заходять і найбільші у світі — гребневі.

Переглядів: 224
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua