РубрикиБез рубрики

...А районне керівництво — проти

«Я десь розумію позицію районного керівництва, яке хоче зберегти більше повноважень та ресурсів на своєму рівні. Так звичніше, зручніше і вигідніше самим чиновникам. Тільки там, де думають насамперед про добробут людей, є активна підтримка створенню спроможних громад», — зазначив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час недавньої робочої наради щодо проблемних питань удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Одеської області, яка відбулася у Києві і до участі в якій запросили очільників Болградського району.

Присутні на зустрічі представники Болградської райради привселюдно висловилися проти створення на території району ОТГ, бо це, буцімто, руйнує сам район, а відтак люди, про яких вони дбають, не отримуватимуть якісних адміністративних, медичних та інших необхідних послуг. Ще більше, казали, їх лякають експертні пропозиції щодо переформатування в області районного рівня.

«Найгірше те, що три роки ви розповідаєте ці «страшилки» мешканцям району, тоді як громади вже могли б розвиватися й надавати всі послуги людям набагато якісніше, ніж це робить зараз район. Тим більше, що керівники громад прагнуть об’єднання, бо бачать у цьому можливості для розвитку. Перешкоджаючи їм, ви шкодите людям. І які б гарні гасла не проголошувалися: «збережемо район», «збережемо культуру», «врятуємо село» або ще щось — за ними все одно ховається спроба законсервувати стару, неефективну, шкідливу для людей систему управління. Ви чудово розумієте, що об’єднані громади здатні самостійно надавати всі послуги своїм мешканцям, саме вони можуть повернути життя в село. Саме там, у селах, а не в районі, живуть справжня культура й традиції, і розвивати їх мають самі громади», — наголосив В’ячеслав Негода.

Голови громад під час зустрічі підтвердили, що ще три роки тому готові були об’єднатися, але районна влада всіляко цьому перешкоджала.

«Сумно, що тисячі жителів Болградського району вже втратили три роки. Замість поліпшення рівня життя, належних послуг, інфраструктури, вони мали лише обіцянки і розчарування. Впевнений, що люди не бачать справжнього кореня проблеми, тому й сумніваються у доцільності реформи, сумніваються у спроможності голів своїх громад. На жаль, таких прикладів в Україні ще багато, і вони стимулюють нас швидше закінчити процес створення спроможних громад, навіть якщо доведеться робити це адміністративним шляхом. Сотні ОТГ довели всім, що вони ефективні, їхній досвід гідний того, щоб поширити його на всю країну. І ми не можемо постійно миритися з тим, що мешканці не об’єднаних громад втрачають можливості жити краще через позицію місцевих чиновників, яких вони навіть не обирали», — підкреслив В’ячеслав Негода.

Переглядів: 206
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua